لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.
علل ایجاد آکنه

علل ایجاد آکنه

فهرست محتوا

علل ایجاد آکنه

اکثر افراد در معرض آکنه – شایع ترین وضعیت پوست – هستند، اما در درجه اول، نوجوانان تحت تغییرات هورمونی را تحت تاثیر قرار می دهند. آکنه ممکن است خفیف (کوچک، جوش گاه به گاه)، متوسط ​​(پاپول التهابی) یا شدید (گره ها و کیست ها) باشد. درمان بستگی به شدت بیماری دارد. علل ایجاد آکنه در تمام افراد متفاوت است.

علل ایجاد آکنه
علل ایجاد آکنه

علل ایجاد آکنه چیست؟

آکنه عمدتا یک وضعیت هورمونی است که توسط هورمون های مردانه یا “آندروژنی” که معمولا در طول سال های نوجوانی فعال می شود، هدایت می شود. حساسیت به این هورمون ها، همراه با باکتری روی پوست و اسیدهای چرب در غدد چربی باعث آکنه می شود. سایت های مشترک برای آکنه عبارتند از صورت، سینه، شانه ها و پشت – سایت های غدد چربی.

ضایعات آکنه شامل سفیدشدن، سیاه و سفید، ضربه های کوچک و گره ها و کیست ها می باشد.

سه عامل عمده وجود دارد که سبب ایجاد آکنه می شوند: غدد سباسه بیش از حد فعال (یا روغن)، دفع غیرطبیعی سلول های مرده پوست و گسترش باکتری های آکنه. هیچ کدام از این عوامل با مراقبت از پوست و یا عدم وجود آن، و همه آنها باید برای آکنه رخ می دهد وجود دارد.

تمایل به توسعه آکنه بیشتر مربوط به ژنتیک نسبت به هر چیزی است. شما آکنه را ایجاد می کنید زیرا پوست شما تمایل به ایجاد آکنه دارد. این چیزی نیست که شما انجام دادید یا انجام ندادید.

غدد سباسه بیش از حد

غدد سباسه، غدد کوچک هستند که در پوست ما زندگی می کنند. شغل آنها ایجاد چربی یا روغن است که نیاز به روانکاری سطح پوست است.

افرادی که مستعد آکنه هستند، دارای غدد چربی هستند که سبوم بیشتری تولید می کنند. روغن بیش از حد در منافذ باقی می ماند، مسدود کردن مجرای صفاقی و ایجاد انسداد داخل فولیکول. این انسداد کوکدون ( comedo ) نامیده می شود.

برای دریافت مشاوره از دکتر حبیبی زاده می توانید با شماره ۸۸۷۷۵۵۴۹ تماس حاصل نمایید .

آدرس مطب : تهران – خیابان ولیعصر – نبش توانیر – روبروی بیمارستان دی – ساختمان پزشکان شماره ۴ – طبقه سوم

پیج اینستاگرام دکتر مریم حبیبی زاده

ریختن غیر طبیعی سلولهای پوست

لایه بالای پوست، epidermis شما، به طور مداوم سلول های پوست مرده را از طریق فرایندی به نام پوست ریزی می کشاند. این روش طبیعی را در نظر بگیرید و پوست خود را از بین ببرید.

اپیدرم خود را از چند لایه ساخته شده است. سلول های پوست جدید در stratum germinativum ایجاد می شود که عمیق ترین لایه اپیدرم است.

تکثیر باکتری ها

باکتری ها به طور معمول بر روی اکثر پوست ها یافت می شود. در افرادی که دارای آکنه هستند، جمعیت باکتری از کنترل خارج می شود.

وقتی که منافذ توسط سلول های مرده پوست و پوست گوسفند پوشیده می شود، یک محیط بی هوازی ایجاد می کند: اکسیژن نمی تواند به منافذ منتقل شود. باکتری فقط در این محیط رشد می کند، بنابراین جمعیت آنها به سرعت در داخل منافذ متصل می شود.

باکتری هضم روغن در ظروف به دام افتاده، تولید زباله های اسید چرب. این زباله باعث تخریب لایه های خالی می شود، باعث قرمزی، التهاب و زمانی که گلبول های سفید خون در آن بوجود می آیند. ناگهان، شما زیت دارید

مهم است بدانیم که تمیز کردن نمی تواند باکتری را از بین ببرد. حضور آن به هیچ وجه به کمبود بهداشت اشاره نمی کند.

https://www.verywellhealth.com/the-three-major-causes-of-acne-15503

سایر مقالات

هایفوتراپی

لیزر موهای زائد

لیزر فرکشنال co2

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *