هیدرودرم

فهرست محتوا

ظاهر پوست تاثیر فراوانی بر زیبایی صورت دارد، با توجه به نظر کارشناسان زیبایی و علم زیباشناسی 70 درصد از زیبایی یک شخص در گرو داشتن پوست زیبا و سالم است، که زنان به داشتن پوست زیبا اهمیت زیادی می دهند. یکی از روش های زیبا سازی پوست، هیدرودرم می باشد. هیدرودرم در حقیقت همان آب رسانی پوست است که در دهه های اخیر بسیار شایع شده و بسیار مورد استقبال زنان قرار گرفته است. در حقیقت هیدرودرم با استفاده از آب، لایه های سلول های مرده را از بین برده و سلول های از بین رفته و متراکم روی سطح پوست را می زداید.

چگونگی تاثیر هیدرودرم بر پوست

هیدرودرم باعث افزایش گردش جریان خون به پوست شده و همچنین تاثیر فراوانی بر کلاژن سازی دارد. کلاژن و الاستین دو پارامتر اساسی برای حفظ زیبایی و شفافیت پوست می باشند.  هنگامی که کلاژن افزایش می یابد پوست لطیف تر و شفاف تر شده و جلوه زیباتری خواهد داشت. در حقیقت هر قدر که پوست مرطوب تر باشد یا به عبارتی آب رسانی آن بیشتر باشد، فعالیت کلاژن و الاستین بیشتر بوده و پوست مطلوب تری خواهید داشت. استفاده از هیدرودرم باعث می شود که جوش های پوست (سر سیاه و سر سفید) کاملا خالی شده و از بین بروند. چرا که هنگامی که سلول های مُرده از روی سطح پوست برداشته شوند تخلیه جوش ها به راحتی امکان پذیر خواهد بود. در نتیجه با از بین رفتن لایه نازکی از سطح پوست چربی های اضافه و نامطلوب و آلودگی های سطح پوست به راحتی از روزنه پوست خارج می شوند.

هیدرودرم چگونه کار می کند؟

هیدرودرم به عنوان جوانساز پوست با عملکرد سه مرحله ای خود باعث طراوت و بهبود پوست شما می شود. این سه مرحله به صورت زیر می باشند:

 1. در ابتدا پوست را پاکسازی می کند که این کار باعث لایه برداری شده و پوست را شفاف و سالم می سازد.
 2. در مرحله ی دوم مشکلات پوست که شامل منافذ باز پوستی است درمان شده و تمامی منافذ بدون وارد کردن فشاری بسته می شوند.
 3. در مرحله آخر پوست به طور کامل پاکسازی و تمیز می شود و تمام آلودگی ها و ناخالصی ها از آن خارج می گردد که این کار با آبرسانی و ورود سرم های ویتامینه به پوست نیز همراه است.

این دستگاه دارای هندپیسی است که کوکتل های مناسب با پوست را به همراه اکسیژن وارد پوست می کند و همچنین به پوست در از بین بردن سلول های مرده کمک خواهد کرد. قابل ذکر است که تمامی این مراحل بدون هیچ گونه درد و فشاری انجام خواهد شد.

مزایا و کاربردهای هیدرودرم ابریژن چیست؟

مزایای روش هیدرودرم برای پوست کاملا بعد از انجام آن قابل مشاهده می باشد، این مزایا عبارتند از:

 1. از بین بردن نقاط تیره ی پوست و بهبود بافت ها
 2. از بین بردن چین و چروک های پوستی به همراه جوانسازی
 3. آبرسانی به پوست
 4. کلاژن سازی که از طریق بالا بردن گردش خون انجام می شود
 5. بدون درد و غیر تهاجمی
 6. قابلیت مشاهده سریع نتیجه
 7. وارد کردن محلول های مفید به لایه اپیدرم پوست
 8. برداشتن یک لایه از پوست که حاوی سلول های مرده است.
 9. بستن منافذ باز پوست که باعث ظاهر بد و از بین رفتن تعادل چربی پوست می شوند.

عوارض جانبی هیدرودرم چیست؟

هیدرودرم به دلیل این که کاملا غیر تهاجمی می باشد و و برای همه می توان آن را استفاده کرد دارای عوارض جانبی نمی باشد تنها نیاز ایت که برای انجام این کار به بهترین کلینیک پوست و مو و بهترین دکتر پوست مراجعه کنید تا این کار به صورت اصولی انجام شود و هیچ گونه آسیبی به پوست وارد نشود. همچنین در صورتی که این کار در کلینیکی معتبر باشد این اطمینان را داریم که مواد مرغوب استفاده شده است.

پس از انجام هیدرودرم فرد به راحتی به حالت عادی باز می گردد و می تواند بعد از یک ساعت به همه فعالیت های روتین خود رسیدگی کند.

تعداد جلسات لازم برای هیدرودرم

برای انجام هیدرودرم بسته به توقع بیمار از این کار و همچنین مشکلات پوستی فرد تعداد جلسات تعیین خواهد شد. به طور مثال افرادی هستند که این کار را فقط برای انجام یک لایه برداری ساده و از بین بردن سلول های مرده پوست انجام می دهند که برای گرفتن چنین نتیجه ای فقط یک جلسه کافی است اما افرادی هستند که می خواهند ویتامین تراپی و رفع چین و چروک نیز برای آن ها انجام شود که این کار نیاز به تعداد جلسات بیشتری دارد و ممکن است 3 تا 6 جلسه نیاز باشد که این جلسات ماهی یک بار است. به همین دلیل توصیه می شود که برای این کار حتما مشورت لازم را پیش از شروع درمان با پزشک خود داشته باشید.

کاندیدای مناسب هیدرودرم

این روش برای همگان قابل استفاده است و هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و به بیشتر افراد برای لایه برداری که باعث از بین رفتن سلول های مرده و تولید سلول های پوستی جدید است توصیه می شود زیرا این کار همزمان پوست را شفاف می کند و به آن طراوت می بخشد. این روش حتی برای افراد با پوستهای حساس هم قابل استفاده است.

نکات مهم در ارتباط با هیدرودرم صورت

برطبق نظریه کارشناسان زیبایی بهتر است افراد زیر 18 سال از هیدرودرم استفاده نکنند. پس از 18 سالگی در صورتی که بیمار از پوست صورت ناسالم و غیر شفاف رنج می برد، می تواند از این روش استفاده نماید. هیدرودرم بسته به وضعیت بیمار در چند جلسه انجام می شود که هر جلسه ممکن است 20 دقیقه طول بکشد. هیدرودرم هیچ گونه عوارضی ندارد و می توان گفت تمام اشخاصی که پوست ناسالم دارند کاندیدای استفاده از این روش می باشند.

در صورتی که پوست حساس دارید و هنگام هیدرودرم پوستتان قرمز شد و واکنش نشان داد، پزشک متخصص درجه آن را کمتر می کند. پس در صورت مشاهده قرمزی هیچ گونه نگرانی نداشته باشید.

تفاوت هیدرودرم با میکرودرم ابریژن چیست؟

هیدرودرم و میکرودرم دو روش نوین برای جوانسازی می باشند که دارای شباهت های عملکردی بسیاری می باشند اما در این میان تفاوت هایی نیز وجود دارد که به آن ها می پردازیم.

هیدرودرم یک روش ترکیبی می باشد که در سه مرحله ترکیبی سبب از بین رفتن لایه مرده پوست و بسیاری از مشکلات پوستی می شود. در این روش همزمان با لایه برداری سرم های مفید به پوست وارد شده و میزان زیادی از چروک های پوستی با تمدید جلسات از بین خواهند رفت. در روش میکروردرم تنها کاری که انجام می شود لایه برداری و بازسازی پوست می باشد.

در روش میکرودرم عملیات لایه برداری توسط پاشیدن کریستال های ریز روی پوست انجام می شود که موجب ایجاد خراش هایی بر روی پوست می شود که به همین دلیل در اطراف چشم استفاده نمی شود اما در روش هیدرودرم به دلیل این که به پوست فشاری وارد نمی شود می توان از آن در هر ناحیه از پوست استفاده کرد. البته امروزه این مشکل میکرودرم نیز از طریق نوک الماسی رفع شده است اما اصلی ترین کار هیدرودرم که آبرسانی پوست است را میکرودرم انجام نمی دهد.

دکتر حبیبی زاده

16 سال فعالیت در زمینه پوست، مو و زیبایی برخی از خدمات: تزريق فيلر - بوتاكس - مزوتراپي ليزرموهاي زايد با دستگاه الكساندرايت برطرف كردن جاي جوش و لك صورت با ليزر برداشت انواع خال و ميخچه وزگيل جراحي هاي سرپايي ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button