لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.
میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ صورت

در واقع می توان گفت میکرونیدلینگ صورت یک متدی است که هیچگونه خطری ندارد. احتیاجی به مواد شیمیایی ندارد و روشی است کم تهاجمی که جهت تحریک بدن به تولید کلاژن می باشد. کلاژن و الاستین بافت، ساختار و ظاهر پوست را می سازد. با افزایش سن این ترکیبات به دلیل آسیب های ناشی از آفتاب و محیط شکسته می شوند که موجب خشک – نازک و چروک شدن پوست می شود. میکرونیدلینگ صورت یک روش مکانیکی برای تولید کلاژن و الاستین بیشتر در پوست است.

میکرونیدلینگ صورت
میکرونیدلینگ صورت

چگونگی انجام میکرونیدلینگ

در نخستین مرحله می بایست قسمت درمان تمیز شود و روی آن لایه ای از یک ژل بی حس کننده موضعی قرار می دهد تا بیمار در حین درمان ناراحتی را حس نکند. زمانی که ژل بی حس کننده تاثیر گذاشت این ژل برداشته می شود و به جای آن لایه ای از یک ژل مرطوب کننده قرار داده می شود. سپس قلم مخصوص میکرونیدلینگ درماپن را بسیار آرام روی پوست فشار می دهد و در همین زمان آن را در ناحیه مورد نظر صورت حرکت می دهد. این فرآیند موجب به وجود آمدن کانال های زیاد میکروسکوپی سحطی در تمام نواحی مورد درمان می شود و بعد ژل برداشته می شود. اصولا درمان ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

روش کار با دستگاه میکرونیدلینگ صورت

دستگاه میکرونیدلینگ دارای یک سری قابل تعویض ویک بار مصرف می باشد که برای هر فرد مراجعه کننده تعویض می شود. در داخل این سری سوزن هایی وجود دارد، زمانی که دستگاه روشن می شود سوزن ها با عمق مشخصی وارد سطح پوست می شود وضرباتی را به پوست وارد می نماید که تعداد ضربات و عمق سوزن ها را پزشک مشخص می کند.

دراین روش ابتدا داروی بی حسی  روی سطح صورت زده می شود و پس از بی حس شدن صورت، سوزن ها بر سطح پوست حرکت داده می شوند که این حرکات باعث کلاژن سازی و وفعالیت های رشد می شود و به ترمیم بافت های صورت کمک می کند. ضرباتی که به وسیله سوزن ها به پوست وارد می شود، میکروکانال هایی را ایجاد می کند که ازطریق این میکروکانال ها تمام مواد مغذی که برای پوست نیاز است وارد پوست می شود. این ضربات علاوه بر کلاژن سازی برای پوست، موجب افزایش ضخامت و مقاومت پوست در برابر عواملی مانند آلودگی، تشعشات نور آفتاب وهر آنچه که پوست را شکننده می کند، می باشد.

میکرونیدلینگ برای چه عارضه هایی مفید است؟

 • اسکار های کم تا متوسط آکنه، هر نوع اسکار جدید و یا قدیمی
 • چروک ها و خطوط ریز – چروک در لب
 • آویزان شدن و شل شدن پوست
 • بهبود یافتن پوست و میزان حفره های آن
 • ترک های پوستی

انواع میکرو نیدلینگ صورت

 • میکرونیدلینگ عمقی
 • میکرونیدلینگ سطحی

میکرونیدلینگ سطحی

در این روش سری سوزن تا عمق نیم میلی متری پوست وارد شده وبرای از بین رفتن منافذ پوست واکسیژن رسانی به پوست و همچنین از بین بردن زخم و اسکار های سطحی مورد استفاده قرار می گیرد.

میکرونیدلینگ عمقی

در این روش که برای جوانسازی پوست به صورت پیشرفته انجام می شود، سری سوزن تا عمق ۳ میلی متری وارد پوست می شود. این روش برای برطرف کردن جای زخم و اسکار های کهنه و عمیق تر قابل انجام است.

مدت زمان لازم برای انجام میکرونیدلینگ

این روش زیبایی در مجموع ۶۰ الی ۹۰ دقیقه زمان نیاز دارد. معمولا در نیم ساعت قابل انجام است اما حداقل یک ربع قبل کرم به بیمار زده می شود تا بی حسی انجام شود. تا زمانی که فرد احساس بی حس بودن نکند درمان انجام نمی شود.

مزیت های میکرونیدلینگ

درمان در مدت چند روز تا چند هفته موجب تغییرات بسیاری در فرد می شود. با تداوم تولید کلاژن نتیجه درمان همچنین می تواند تا شش ماه بعد همچنان بهبود یابند. مزیت های میکرونیدلینگ صورت شامل میکرونیدلینگ جای جوش – کم شدن میزان حفره های پوست و بهبود کامل بافت و رنگ پوست می باشد. به علاوه این روش تاثیر گذاری و نفوذ ترکیبات فعال موجود در دارو های موضعی را به صورت چشمگیری بالا می برد و محرک گردش خون و تولید کلاژن بوده و در مقایسه با دیگر روش های پاکسازی پوست به هزینه کمتری نیاز دارد. می توان از آن برای تمام قسمت های صورت و بدن مانند پوست قسمت های حساس مثل دور چشم ها، دهان و گردن استفاده کرد.

نکات قبل از انجام میکرونیدلینگ صورت:

 1. پاک کردن هرگونه کرم و آرایش از روی پوست به طور کامل
 2. مطلع کردن پزشک از هر دارویی که مصرف می کنید. همچنین اگر بیماری خاصی دارید با پزشک در میان بگذارید.
 3. در صورتی که اخیرا کار های زیبایی پوست انجام داده اید باید پزشک را مطللع سازید.
 4. در صورتی که سابقه ضایعه پوستی یا تبخال دارید با پزشک در میان بگذارید.

آیا عمل میکرونیدلینگ همراه با درد و ناراحتی می باشد؟

ممکن است در حین کار به دلیل ضربات وارد شده توسط سوزن ها سطح پوست مقداری ملتهب شده وذرات خون بر روی سطح پوست قابل مشاهده باشد که ظاهری ترسناک را برای شما ایجاد کند، اما در حقیقت با کرم بی حسی که قبل از کار روی پوست زده می شود بیمار به هیچ عنوان دردی را احساس نمی کند.

شرایط نگهداری از پوست پس از انجام میکرونیدلینگ

 • تا۴۸ ساعت در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.
 • استفاده از کرم مرطوب کننده و آبرسان
 • استفاده از کرم های ترمیم کننده
 • تا ۲۴ ساعت بعد از میکرونیدلینگ استحمام نکنید.
 • استفاده از کرم های لایه بردارممنوع است.

هزینه میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ نیز یک روش زیباسازی است و همانند دیگر روش های زیبایی دارای هزینه ثابت نمی باشد و هزینه انجام آن وابسته به عوامل مختلفی است. تعداد جلسات لازم برای گرفتن نتیجه ی مطلوب یکی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه است. به طور معمول این روش در ۴ جلسه انجام می شود اما ممکن است با توجه به مشکلات پوستی تعداد این جلسات کمتر یا بیشتر شود. فواصل انجام میکرونیدلینگ یک ماه است.

یکی دیگر از موارد تاثیرگذار بر هزینه محل درمان و میزان دستمزدی است که پزشک از بیمار دریافت می کند. دستمزد هر پزشک با پزشک دیگر متفاوت است. میزان دستمزد دریافتی با میزان تجربه و تبحر پزشک رابطه مستقیم دارد. این روش می تواند همراه با دیگر روش های جوانسازی انجام شود بنابراین هزینه آن هم بالا تر رود.

انتخاب بهترین دکتر پوست

پوست یکی از مهم ترین قسمت های بدن است که لایه ی محافظ بوده و از عبور هر گونه ماده خارجی و عامل عفونت به بدن جلوگیری می کند. پیدا کردن بهترین دکتر پوست تهران راه حلی برای درمان مشکلات و زیباسازی پوست است. پیش از شروع درمان باید اطلاعات لازم در مورد تبحر پزشک در حوزه ی درمانی که می خواهید انجام دهید را به طور کامل بررسی کنید.

کلام آخر:

باید به این موضوع دقت کرد که این روش نیز مانند دیگر روش های زیبایی دارای نتیجه ی نسبی بوده و روی هر کس نتیجه ی متفاوتی می دهد. بنابر این باید در مشاوره پیش از انجام پزشک میزان نتیجه را به شما بگوید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *