لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.
میکرونیدلینگ برای جای جوش

میکرونیدلینگ برای جای جوش

جوش زدن مخصوصا در صورت بسیار ناراحت کننده و فرد را بسیار اذیت می کند . بسیاری از این جوش ها به غیر از اینکه مدتی بر روی پوست قرار می گیرند بلکه اثری از خود بر روی پوست باقی می گذارند که این بسیار دردناک می باشد و می تواند شخص را از لحاظ روحی دچار آشفتگی کند که به آن جای جوش گفته می شود . روش های فراوانی برای از بین بردن جای جوش  از جمله روش های قدیمی و شیمیایی وجود دارد و امکان دارد فرد بسیاری از آن ها را هم انجام داده است اما هیچگونه نتایجی از آن ها دریافت نکرده است.

درمان های حرفه ای میکرونیدلینگ برای جوش های روی صوذت بسیار ایمن و موثر هستند. این درمان می تواند برای ایجاد ظاهری جوان تر استفاده شود.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یک عمل زیبایی است که در آن سوزن‌های ریز درون پوست فرو می‌روند. این باعث ایجاد آسیب‌های میکرو یا کانال‌های میکرو در پوست می‌شود و پاسخ درمانی طبیعی بدن را تحریک می‌کند. در نتیجه، گردش سلولی پوست و تولید کلاژن افزایش می یابد. این بدان معنی است که وقتی بدن آسیب های ریز را التیام می بخشد، پوست از نظر رنگ، بافت و خاصیت ارتجاعی بهبود می یابد. علاوه بر این، میکرو کانال ها امکان جذب عمیق تر محصولات موضعی را فراهم می کند که می تواند پس از درمان میکرونیدلینگ اعمال شود. میکرونیدلینگ ممکن است پس از استفاده از محلول بی حس کننده موضعی انجام شود، بنابراین درمان دردناک نیست.

فواید میکرونیدلینگ

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از میکرونیدلینگ نسبت به دیگر روش های درمانی این می باشد که بر خلاف متدهای لیزر ، صدمات چندانی به لایه سطحی پوست وارد نشود و در نتیجه زخم و عارضه های پوستی زیادی هم بر جا نمی گذارد.

میکرونیدلینگ یک درمان مفید برای بسیاری از مشکلات رایج پوستی است. این می تواند رنگ یا بافت پوست را بهبود بخشد و سطحی صاف تر و ظاهری جوان تر ایجاد کند. میکرونیدلینگ می تواند گزینه درمانی خوبی برای موارد زیر باشد:

  • لکه های پیری یا لکه های خورشیدی
  • منافذ بزرگ شده
  • خطوط ظریف و چین و چروک
  • هایپرپیگمانتاسیون
  • جای زخم (از جمله اسکار آکنه)
  • بافت ناهموار یا زبر

میکرونیدلینگ به طور کلی به کسانی که مستعد بهبود ضعیف زخم یا اسکار هستند، مانند کسانی که سابقه کلوئید دارند، توصیه نمی شود. همچنین برای کسانی که باردار هستند، آکوتان مصرف می کنند، آکنه فعال یا بیماری های پوستی مانند اگزما یا روزاسه دارند، توصیه نمی شود.

میکرونیدلینگ برای جای جوش
میکرونیدلینگ برای جای جوش

امروزه روش های زیادی برای از بین بردن جای جوش استفاده می شود که یکی از آن ها میکرونیدلینگ می باشد . کسانی که از این روش جهت از بین بردن جای جوش استفاده کرده اند رضایت کافی دارند  و نتیجه بسیار  خوبی دریافت کرده اند .

مکانیسم میکرونیدلینگ

اساس کار به این صورت می باشد که اول با دستگاه میکرونیدلینگ سوراخ های کوچکی در لایه سطحی پوست به وجود می آید . سوزن های بسیار نازک این دستگاه به لایه عمقی تر پوست یا همان درم نفوذ می کند و این کار می تواند موجب فعال شدن عمل کلاژن سازی شود .

روشی کاملا ایمن و فاقد هیچگونه عوارضی می باشد و به وسیله از درماپن جای جوش را از بین می برد و پوست را بهبود می بخشد . در این روش به وسیله از دستگاه برقی و با سوزن های نازکی که با عمق و سطحی منحصر به فرد در پوست به وجود می آید می توان جای زخم و جوش ها را برطرف کرد و از بی برد . در میکرونیدلینگ نیز می توان جای بخیه و زخم ها و سوختگی ها و آکنه را از بین برد . تعداد جلساتی که جهت این کار باید صرف کرد کاملا بستگی به شرایط و موقعیت پوست فرد دارد .

همچنین می توان از  این روش ها به صورت هم زمان برای از بین بردن جای جوش و اسکار استفاده کرد و با در نظر گرفتن شدت عمق اسکارها تعداد جلساتی که باید در نظر گرفته می شود که که کاملا باید سپری شود تا نتیجه خوبی را بتوان از این دو روش دریافت کرد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *