لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.
مراقبت های بعد از بوتاکس

بعد از بوتاکس چه مراقبت هایی لازم است؟

فهرست محتوا

بعد از بوتاکس چه مراقبت هایی لازم است؟ بوتاکس از پرطرفدارترین روش های جوانسازی محسوب می‌شود که برای رفع چین و چروک ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم است برای ماندگاری بیشتر و جلوگیری از عوارض مراقبت های بعد از بوتاکس را جدی بگیرید. در این مقاله قصد داریم مراقبت هایی که بعد از بوتاکس باید رعایت کنید را برای شما بیان کنیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

نکات مراقبتی بعد از بوتاکس

این نکته را در نظر داشته باشید که مزایای بوتاکس طی چند روز ظاهر می‌شوند و بعد از دو تا سه هفته اثرات کامل آن قابل مشاهده خواهد بود اما این مزایا دائمی نخواهند بود و پس از مدتی از بین می‌روند. با رعایت نکات مراقبتی که در ادامه به آن ها اشاره می‌کنیم، می‌توانید اثربخشی این ماده را افزایش داده و عوارض جانبی آن را کاهش دهید. مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس شامل موارد زیر است:

به مدت ۲۴ ساعت پس از تزریق ورزش نکنید زیرا ورزش یا فعالیت شدید باعث افزایش جریان خون شده که این موضوع می‌تواند سم را به مناطق ناخواسته منتقل کرده و اثربخشی آن را در محل تزریق کاهش دهد.

مراقبت های بعد از بوتاکس شامل چه مواردی می‌شود؟

تا ۲۴ ساعت از محصولات آرایشی، اسکراب های لایه بردار و … به علت جلوگیری آن ها از ورود بوتاکس به داخل عضلات استفاده نکنید.

مصرف نوشیدنی های الکلی را به مدت ۲۴ ساعت پس از تزریق کنار بگذارید. الکل باعث رقیق شدن خون شده و احتمال کبود شدن پوست را افزایش می‌دهد.

حداقل به مدت یک روز پس از تزریق صورت خود را لمس نکنید. البته برخی از پزشکان پیشنهاد می‌کنند تا سه روز پس از بوتاکس صورت از انجام این کار پرهیز کنید.

گرما موجب گرگرفتگی شده و فشار خون شما را افزایش می‌دهد که موجب کبودی پوست می‌شود. به همین علت باید حداقل به مدت ۴ ساعت از قرارگرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. البته برخی از متخصصان برای ایمنی بیشتر پیشنهاد می‌کنند که ۲۴ تا ۴۸ ساعت از آفتاب دور بمانید.

چند روز قبل و بعد از بوتاکس از مصرف داروهای رقیق کننده یا منعقد کننده خون خودداری نمایید.

می‌توانید برای کاهش دمای ناحیه بوتاکس شده و کاهش احتمال کبودی جای سوزن از کمپرس سرد استفاده کنید.

تا دو روز پس از تزریق بوتاکس، ورزش سونا و جکوزی ممنوع می‌باشد.

بلافاصله پس از تزریق به مدت ۲۴ ساعت سرخود را بالا و مستقیم نگه دارید و از خم شدن و دولا شدن پرهیز کنید.

خوابیدن بعد از بوتاکس

نحوه خوابیدن پس از بوتاکس از موضوعات مهمی است. پس از تزریق بوتاکس به مدت ۴ ساعت بنشینید و از خم شدن یا دراز کشیدن خودداری نمایید. زیرا این کار ممکن است باعث پخش شدن سم شد و احتمال کبودی را افزایش دهد. تمام سعی خود را کنید تا در هنگام خواب روی نواحی تزریق شده نخوابید این کار فشار فیزیکی را به حداقل رسانده و اجازه می‌دهد بوتاکس در ماهیچه های شما جا بیفتد. بهترین نحوه خوابیدن به پشت بوده و از خوابیدن به پهلو اجتناب کنید زیرا انحراف سر به هر طرفی ممکن است باعث تجمع محلول بوتاکس در همان طرف شود.

درباره مراقبت های بعد از بوتاکس

شستشوی صورت بعد از بوتاکس

شستشوی صورت بعد از بوتاکس از اهمیت زیادی برخوردار است. پزشکان اغلب توصیه می‌کنند تا بعد از گذشت ۲۴ ساعت صورت خود را بشویند. توجه داشته باشید که استفاده از آب داغ ممنوع می‌باشد، زیرا آب داغ می‌تواند به ساختار بوتاکس آسیب جدی وارد کرده و تاثیرات آن را به طور کامل از بین ببرد. به همین علت برای شستن صورت خود از آب ولرم و هم دما با محیط استفاده کنید. هنگام شست و شو حرکت دست هایتان به صورت دورانی، آرام و بدون هیچ گونه فشاری به محل تزریق بوتاکس باشد. قبل از خشک کردن صورت خود، بهتر است با دستمال نرمی آن را پاک کنید تا از ایجاد خطوط ریز و خشکی در پوست جلوگیری شود.

مزایای بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش های زیبایی بسیار محبوب است که چندین فایده دارد از جمله:

  • زمان رسیدن به نتیجه مطلوب کوتاه است.
  • معمولا عارضه ای برای آن مشاهده نشده است
  • بدون آسیب و ایجاد تداخل است.
  • به نسبت برخی از روش ها،نتایج آن طولانی و ماندگار است.

پوست هر کس متفاوت بوده و مختص به خودش می‌باشد، زمانی که به دکتر پوست برای بوتاکس مراجعه می‌کنید، ابتدا پوست کاملا بررسی شده و نواقص و خطوط و یا چروک آن شناسایی می‌شود و به علاوه در خواست نیاز فرد، تزریق بوتاکس تحت نظر بهترین دکتر پوست در تهران انجام می‌شود.

طی فرایند بوتاکس می‌توان اهداف زیر را دنبال کرد:

  • جوانسازی پوست
  • برطرف شدن چین و چروک روی صورت
  • به حداقل رساندن برخی از آسیب ها و نواقص روی پوست صورت
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *