لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.
درباره ماندگاری بوتاکس

ماندگاری بوتاکس چه قدر است؟

فهرست محتوا

ماندگاری بوتاکس چه قدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟ آیا بوتاکس دائمی است؟ اولین سوالی که برای افراد پیش از تزریق بوتاکس پیش می‌آید این است که ماندگاری بوتاکس چه قدر می‌باشد. در این مقاله قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم و عواملی که بر میزان ماندگاری موثر می‌باشند را برای شما بیان کنیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چه عواملی در ماندگاری بوتاکس تاثیر دارند؟

میزان ماندگاری بوتاکس در هر فرد متفاوت می‌باشد و نمی‌توان زمان مشخصی برای آن در نظر گرفت. پایداری بوتاکس معمولا در افرادی با متابولیسم بدنی بالاتر، کمتر می‌باشد. عوامل زیادی هستند که در پایداری بوتاکس تاثیر دارند. به طور کلی مهمترین عواملی که بر ماندگاری بوتاکس تاثیر دارند عبارتند از:

مراجعه به متخصص ماهر

برای گرفتن نتیجه ی طبیعی و ماندگاری بالا ضروری است برای انجام تزریقات به بهترین دکتر پوست در تهران مراجعه کنید که بتواند دوز و محصول مورد استفاده را بسته به شرایط شما تنظیم کند.

ماندگاری بوتاکس چه قدر است؟

سن

فردی که پا به سنین میانسالی و پیری گذاشته است، باید در فاصله های کوتاه تری تمدید بوتاکس را انجام دهد، زیرا افزایش سن باعث کاهش خاصیت انعطاف پذیری و ضعف عضلات شده و چین و چروک ها به طور طبیعی افزایش پیدا می‌کند و اثرات بوتاکس در مدت کوتاهی از بین می‌رود.

سبک زندگی

در صورتی که مدام از غذاهای چرب و فست فودی استفاده می‌کنید میزان ماندگاری بوتاکس در شما کاهش خواهد یافت. پس برای افزایش ماندگاری بوتاکس به عادت غذایی خود دقت کنید.

ساختار و حالت صورت

میزان استخوانی و گوشتی بودن صورت شما می‌تواند در ماندگاری بوتاکس اثر گذار باشد. به طور معمول چین و چروک در افراد با صورت های چاق تر بیشتر از افراد با چهره های استخوانی ایجاد خواهد شد، به همین علت ماندگاری بوتاکس در این افراد کوتاه تر خواهد بود. یکی دیگر از عواملی که بر میزان ماندگاری بوتاکس موثر است حالت های چهره شما می‌باشد. اگر زیاد می‌خندید یا اخم می‌کنید و چهره ی خود را خیلی باز می‌کنید، زودتر از سایر افراد نیاز به تمدید بوتاکس پیدا می‌کنید.

نوع پوست

نوع پوست در میزان ماندگاری بوتاکس موثر می‌باشد. افرادی که پوست خیلی چرب یا خیلی خشک دارند، در صورتی که برای به تعادل رساندن سطح رطوبت و چربی پوستشان کاری نکنند باید در فاصله های کوتاه تری تزریق بوتاکس را انجام دهند.

منطقه تزریق

منطقه تزریق می‌تواند بر طول مدت ماندگاری بوتاکس موثر باشد. پزشکان معتقدند ماندگاری بوتاکس بین ابروها و پیشانی بیشتر از دور چشم می‌باشد.

بهترین زمان تمدید بوتاکس

در پاسخ به این سوال که چند وقت یکبارمی‌توان بوتاکس را تزریق کرد؟ باید بگوییم که در مورد زمان تمدید بوتاکس حتما باید با پزشک خود مشورت کنید. اما به طور کلی دفعات تزریق بوتاکس، نباید زودتر از ۳ ماه باشد تا از ایجاد مقاومت در برابر بوتاکس جلوگیری شود. اگر تزریق بوتاکس به طور منظم انجام شود، ممکن است بتوانید مدت زمان طولانی تری بین درمان های بوتاکس ایجاد کنید. بهترین زمان تمدید بوتاکس به طور حدودی هر شش ماه یکبار است.

آیا بوتاکس دائمی است؟

بوتاکس یک سم است که توسط میکروارگانیسم های ویژه ای تولید می‌شود . شکل دارویی آن دور بسیار کمی از این سم بوده که با هدف ایجاد فلج موقتی ر عضلات به کار می‌رود. بوتاکس دائمی نبوده و تاثیر آن با گذشت زمان از بین می‌رود و بوتاکس تزریق شده به بدن پس از مدتی از بدن پاکسازی می‌شود. بوتاکس مانند تزریق ژل و تزریق فیلر به عنوان یک روش موقتی جوانسازی پوست شناخته شده که پس از مدتی برای از بین نرفتن تاثیرات آن نیاز به تکرار دارد. به این نکته توجه داشته باشید که در صورت تزریق بهترین نوع بوتاکس، شما به تعداد جلسات کمتری برای تزریق نیاز دارید و ماندگاری آن بیشتر از بوتاکس های معمول است.

ماندگاری بوتاکس

چگونه ماندگاری بوتاکس را افزایش دهیم؟

راهکارهایی که برای افزایش میزان ماندگاری بوتاکس وجود دارد، شامل موارد زیر است:

  • ‎‌بر اساس برنامه ای که پزشک توصیه کرده است برای تزریق بوتاکس مراجعه کنید. کوتاه کردن یا طولانی کردن فواصل جلسات درمانی نمی‌توانند به میزان ماندگاری بوتاکس کمکی کنند.
  • در معرض نور خورشید قرار نگیرید زیرا خورشید یکی از عوامل بروز چین و چروک است.
  • از اخم کردن یا بالا بردن مداوم ابروها اجتناب کنید.
  • پوست خود را مرطوب نگه دارید زیرا رطوبت سبب جلوگیری از ایجاد چین و چروک های جدید می‌شود.
  • سیگار نکشید. این کار چین و چروک را بیشتر کرده و سبب کاهش اثر بوتاکس می‌شود.
  • روزانه آب بیشتری بنوشید زیرا آب سلول های پوستی را سالم می‌کند و سلول ها به آن نیاز دارند.
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *