لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.
فیلر خط اخم

فیلر خط اخم چیست و چگونه انجام می‌شود؟

فیلر خط اخم چیست و چگونه انجام می‌شود؟ خطوط اخم عمدتا در اثر افزایش سن ایجاد می‌شوند. با بالا رفتن سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و شروع به کشیدگی، نازک شدن و افتادگی می‌کند. تزریق فیلر خط اخم یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین روش ها برای برطرف کردن چین و چروک های ناحیه پیشانی است که تاثیرات قابل توجهی نیز دارد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره فیلر خط اخم بیان کنیم، با ما همراه باشید.

تزریق فیلر خط اخم چگونه انجام می‌شود؟

قبل از انجام هرگونه تزریق، پزشک با شما مشاوره می‌کند تا اهداف شما را بررسی کرده و نیازهای خاص شما را مورد بررسی قرار دهد. او ممکن است عکس‌های قبل و بعد از درمان را بگیرد تا تغییرات را پس از آن بررسی کند. پزشک ممکن است قبل از تزریق فیلر، منطقه مورد نظر را با یک مواد ضد عفونی کند تا خطر عفونت کاهش یابد. همچنین، اگر شما به درد حساسیت دارید، او ممکن است از کرم های موضعی استفاده کند. پزشک با استفاده از سوزن یا کانول (نوعی سوزن کوچکتر) فیلر را به نقاط استراتژیک در خطوط اخم تزریق می‌کند. او ممکن است با استفاده از حرکات مختلف سوزن، فیلر را به طور یکنواخت و دقیق تزریق کند تا نتایج بهینه‌تری به دست آید. پس از تزریق، پزشک ممکن است منطقه را ماساژ دهد تا فیلر را به طور یکنواخت در منطقه پخش کند و اطمینان حاصل کند که هیچ نقطه‌ای از آن چیره نشده است. او همچنین ممکن است مقداری فیلر را تنظیم کند یا اصلاحاتی انجام دهد تا به نتیجه مطلوب برسد.

درباره فیلر خط اخم

تزریق فیلر خط اخم چه مزایایی دارد؟

تزریق فیلر خط اخم، می‌تواند مزایای متعددی را برای افرادی که به دنبال کاهش ظاهر چین و چروک و دستیابی به ظاهری جوان تر هستند، ارائه دهد. این مزایا عبارتند از:

  • جوانسازی و صاف شدن پوست ناحیه پیشانی
  • تغییر ظاهر چهره عبوس افراد
  • رفع چین و چروک صورت
  • سریع بودن این روش
  • مشاهده فوری نتیجه
  • عدم نیاز به دوران نقاهت
  • پر کردن حجم از  دست رفته صورت

چه افرادی نباید فیلر خط اخم تزریق کنند؟

تزریق فیلر خط اخم یک روش کاملا بی خطر می‌باشد اما برخی از افرادی که در ادامه به آن ها اشاره می‌کنیم نمی‌توانند از این تکنیک برای رفع حط اخم خود استفاده کنند. این افراد عبارتند از:

افرادی که سابقه واکنش های آلرژیک به مواد پرکننده دارند یا کسانی که عوارض تزریق فیلر قبلی را تجربه کرده اند، باید از تزریق فیلر در خط اخم خودداری کنند.

بیماران مبتلا به برخی شرایط پزشکی مانند اختلالات خود ایمنی یا عفونت های پوستی فعال در ناحیه درمان نیز باید از تزریق فیلر خودداری کنند. این شرایط ممکن است خطر عوارض و عوارض جانبی پس از عمل را افزایش دهد.

افراد باردار یا شیرده نباید تحت تزریق فیلر رفع خط اخم قرار گیرند.

ماندگاری فیلر خط اخم چقدر است؟

طول عمر فیلر خط اخم بسته به نوع پرکننده مورد استفاده، متابولیسم فردی و عوامل سبک زندگی متفاوت است. فیلر خط اخم معمولا بین ۶ ماه تا ۱۸ ماه دوام دارند و برخی از بیماران نتایج را تا ۲ سال گزارش می‌کنند. عواملی که بر مدت ماندگاری تزریق فیلر خط اخم موثر می‌باشند، عبارتند از:

نوع فیلر

ماندگاری فیلرها می‌تواند متفاوت باشد. برخی از فیلرها ماندگاری موقت دارند و پس از چند ماه (معمولاً ۶ تا ۱۲ ماه) تدریجاً جذب می‌شوند. در مقابل، فیلرهای دائمی ممکن است تا چند سال یا بیشتر هم ماندگاری داشته باشند.

سرعت جذب بدن

برخی افراد ممکن است فیلرها را سریعتر جذب کنند تا دیگران. عواملی مانند ژنتیک، سلامت عمومی، و سابقه پزشکی می‌توانند در این فرآیند تأثیرگذار باشند.

فعالیت عضلات

در برخی از افراد، فعالیت عضلات در منطقه تزریق فیلر ممکن است ماندگاری فیلر را کاهش دهد. به عنوان مثال، افرادی که بسیار اخم می‌کنند ممکن است فیلرها را سریعتر جذب کنند.

روش تزریق

تکنیک‌های مختلف تزریق ممکن است بر ماندگاری فیلرها تاثیرگذار باشند. تزریق در عمق مختلف پوست، استفاده از مقادیر مختلف فیلر، و توزیع یکنواخت آن می‌تواند به ماندگاری فیلر کمک کند.

با این وجود، برای حفظ نتایج مطلوب، ممکن است نیاز باشد که به طور دوره‌ای تزریق مجدد انجام شود. برای مثال، افراد ممکن است هر چند ماه یا سال یکبار برای تزریق مجدد به پزشک مراجعه کنند.

فیلر خط اخم چگونه انجام می‌شود؟

هزینه تزریق فیلر خط اخم

هزینه تزریق فیلر خط اخم می‌تواند بسته به عوامل مختلفی متفاوت باشد. این عوامل شامل نوع فیلر مورد استفاده، تجربه و تخصص انژکتور، محل کلینیک و میزان فیلر مورد نیاز است. برای تعیین مناسب ترین برنامه درمانی و هزینه های مربوطه، مشورت با یک پزشک واجد شرایط و با تجربه بسیار مهم است. در ادامه به بیان عواملی که در تعیین هزینه فیلر خط اخم موثر هستند می‌پردازیم:

نوع فیلر مورد استفاده می‌تواند به طور قابل توجهی بر هزینه عمل تأثیر بگذارد. انواع مختلفی از فیلرها وجود دارد که هر کدام خواص و مزایای منحصر به فرد خود را دارند. برخی از فیلرها ممکن است به دلیل ترکیب و طول عمرشان گران تر از بقیه باشند. علاوه بر این، مقدار فیلر مورد نیاز برای رفع موثر خط اخم نیز بر هزینه کلی تأثیر می‌گذارد.

تجربه و تخصص پزشک نیز می‌تواند بر هزینه تزریق فیلر برای چین های بینی تاثیر بگذارد. یک پزشک بسیار ماهر و با تجربه ممکن است به دلیل تخصص و سابقه خود در ارائه نتایج موفق، هزینه بیشتری را برای خدمات خود دریافت کند. هنگام در نظر گرفتن هزینه عمل، اولویت دادن به صلاحیت ها و تجربه پزشک مهم است.

علاوه بر هزینه خود فیلر، ممکن است هزینه های اضافی مرتبط با این روش وجود داشته باشد. این هزینه ها می‌تواند شامل هزینه های مشاوره، هزینه های تسهیلات و مراقبت های پس از درمان باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *