لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
جوانسازی-پوست

جوانسازی پوست

فهرست محتوا

اکثر افراد تغییرات در پیری و کهولت سن را احساس می کنند. افزایش سن، قرار گیری در معرض نور خورشید چین و چروک های سطحی و عمقی را بروی پوست صورت ایجاد می کند. افراد بسیاری اعم از مرد و زن خواهان برطرف شدن چین و چروک ها روی پوست خود هستند و به دنبال یک روش مناسب می باشند تا از شر چین و چروک های روی پوست صورت که باعث کاهش جذابیت و زیبایی آن ها شده است رهایی پیدا کنند . راههای زیادی برای رفع چین و چروک های پوست از جمله: استفاده از کرم های ضد چروک، لیزرکردن پوست، تزریق بوتاکس، تزریق چربی و ژل، هایفوتراپی لیفت و بستن قسمت های صورت و… ایجاد شده است. با افزایش سن، کلاژن و اسید هیالورونیک در پوست کاهش می یابد، پوست ضخیم شده و چین و چروک های کوچک به تدریج ظاهر می شود. به طوری که این چروک ها بعد از سن 35 سالگی ظاهر می شود. با این حال، گاهی افراد کمتر از سن 35 سال نیز زودتر دچار این عارضه می شوند ولی با افزایش سن این عارضه نمایان تر می شود. در این مقاله از سایت دکتر حبیبی زاده، متخصص زیبایی در این باره بیشتر می خوانیم:

جوانسازی-پوست

ایجاد چین و چروک فقط در قسمت های بیرونی رخ نمی دهد، بلکه در تمام قسمت های درونی  بافت های زیر پوست نیز تاثیر می گذارد. بنابراین سطح پایین بافت نرم صورت باید با تزریق چربی، ژل و پرکننده ها برای جوان سازی و زیباسازی صورت انجام شود.

اطراف لب و پیشانی از جمله نواحی از صورت می باشد که چین و چروک های در آن قسمت نمایان می شود، در ادامه مطلب توضیحاتی در رابطه با روش هایی که در رفع این چین و چروک تاثیر گذار می باشد داده شده است تا افرادی که خواهان رفع چین و چروک های روی پوست خود هستند با این روش ها آشنا شوند .

روش های رایج جوان سازی صورت

افزایش سن و گذشت زمان موجب می شود سلولهای پوست دچار پیری شوند. بافت کلاژن و الاستین پوست در حفظ استحکام و شفافیت پوست موثر هستند، ضعیف می شوند و  کم کم پوست چروک و شل می شود.

عواملی مانند سیگار کشیدن، ورزش نکردن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، تغذیه نامناسب و آلودگی هوا برای سلامت و زیبایی پوست مضر هستند.

جوانسازی-پوست

ار آنجائی که افراد به زیبایی چهره خود اهمیت زیادی می دهند تمایل دارند از راه های جوانسازی پوست زیبایی را به چهره خود بازگردانند. یکی از دغدغه های این افراد درباره زیبایی پوست صورت این است که زمان مناسب برای جوانسازی پوست چیست؟ در پاسخ باید گفت زمانی می توانید برای برطرف کردن چروک و نازکی پوست اقدام کنیدکه تا چه حد علائم پیری برای شما نگرانی به همراه دارد، اگر دیدن چهره چروک خورده و ضعیف خود در آینه آزاردهنده است و حال می خواهید از پوست خود بیشتر مراقبت کنید، می توانید از روشهای زیر برای جوان تر کردن پوست صورت استفاده کنید:

به طور کلی روش های جوانسازی پوست در سه دسته زیر جای می گیرد:

روش های کم تهاجمی مانند هایفوتراپی، اندولیف و روش های تزریقی مانند تزریق بوتاکس و چربی در مقایسه با روش های تهاجمی قیمت پایینی دارند، هم چنین دارای عوارض و خطرات کمتری هستند.

روش های غیر تهاجمی مانند مراقبت های پوست و استفاده از ماسک های خانگی از ساده ترین روش های جوان سازی پوست محسوب می شود ولی تاثیرهای بلندمدتی ندارند.

روش های تهاجمی مانند عمل های زیبایی پوست، گر چه نتایج ماندگاری را دارند، ولی شرایط خاصی را دارند، به عنوان مثال دارای دوره نقاهت هستند و نیاز به بستری شدن در بیمارستان یا هزینه بالایی دارند.

تنها در شرایطی که با روش های کم تهاجمی یا غیر تهاجمی، اشکالات و عیب های پوست برطرف نشد می توانید از روش های تهاجمی برای جوانسازی پوست استفاد کنید.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک روش ارزان، آسان و کم خطر با نتایج خوب برای برداشتن چین و چروک صورت است، به خصوص درقسمت های جلو و اطراف صورت است.  تزریق بوتاکس تمام چروک های پوست را از بین می برد و میزان چربی های متوسط را کاهش می دهد.

هنگامی که مقداری از ماده بوتاکس به بافت پوست تزریق می شود، سیگنال های عصبی، که در انقباض پوست عضلات صورت موثر هستند، را از کار انداخته و آنها را به طور موقت فلج می کند و بدین طریق پوست صورت را از بین می برد.

برطرف کردن چین و چروک پوست

بوتاکس تشکیل شده از سمی کشنده است که با توجه به این مساله توانسته در علم پزشکی کمک بسیاری کند. با تزریق این ماده در دوز مناسب می توان نتایج بسیار ایده آلی را دریافت کرد و به طور موقت چین و چروک های سطحی و عمقی آن را از بین برد . این تزریق باید در ناحیه مناسبی صورت گیرد بنابرین در انتخاب پزشک خود بسیار دقت نمایید .

در زیر ویدیویی از تزریق بوتاکس توسط دکتر حبیبی زاده مشاهده می کنید:

  تزریق ژل

مقدار عضلات  و چربی های زیر پوست با افزایش سن فرد کاهش می یابد، این عارضه در قسمت های ریز صورت، دایره های زیر چشم، چین و چروک های دهانی و استخوان ها ظاهر می شود. برای رفع این تغییرات می توان با تزریق  ژل آن را برطرف کرد.  تزریق ژل برای افراد 35 تا 40 سال بسیار مناسب است.

پوست از ماده ای مفید به نام اسید هیالورونیک تشکیل یافته است، این ماده خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ می کند و موجب می شود پوست جوان نگه داشته شود، با بالا رفتن سن میزان این ماده در پوست کاهش پیدا می کند و باعث بوجود آمدن چین و چروکی پوست و کاهش حجم پوست در برخی از نواحی صورت می شود  با تزریق ژل می توان چین و چروک روی پوست را که بدلیل از دست رفتن ماده هیالورونیک بوجود آمده است را بطور کامل برطرف کرد .

ژل های مختلفی در کیفیت و برند های متفاوتی در سطح بازار وجود دارد ، توصیه می شود برای دریافت نتایج مطلوب از بهترین برند ژل های موجود استفاده نمایید .

  لیزر و شیمیایی  کردن پوست (پیلینگ)

 لیزر درمانی روش جدیدی برای از بین بردن خطوط پیری و چین و چروک است. در این روش گرمای ناشی از نور لیزر گرمارا به لایه های زیرین پوست می رساند و با تحریک کلاژن پوست را سفت تر نشان می دهد.

نقش لیزر و پیلینگ در پوست و بافت زیرپوستی در روند جوان سازی و زیباسازی صورت محدود است.  ازانواع مختلف لیزری برای این منظور استفاده می شود. با این وجود، تفاوت بین نوع لیزر در میزان برداشت چین و چروک و طول مدت آن، وجود دارد، اما اکثر بیماران این تفاوت ها را نمی دانند و کیفیت لیزر را انتخاب نمی کنند.  بنابراین، لازم به ذکر است که علاوه بر پوست ، بافت چربی، تغییرات عضلانی و استخوانی نیز، توسط لیزر و پیلینگ رفع می شود.

بهترین دلیلی که از لیزر جهت جوانسازی پوست استفاده می شود این است که لیزر می تواند بدون هیچگونه برشی باعث سفت و صاف شدن پوست شود . بیماران می توانند از نتیجه ی سریع بدون هیچگونه نگرانی در رابطه با زخم های جراحی یا زمان بهبودی طولانی بهره ببرند .

با در نظر گرفتن تکنیک لیزر مورد استفاده ، جوانسازی پوست به وسیله لیزر یک روش درمانی فوق العاده ای برای رسیدن به اهداف ذیل می باشد

 • از بین بردن و برطرف کردن گودی پوست خارجی
 • سفت شدن و یا برطرف کردن افتادگی
 • صاف شدن چین و چروک
 • درمان زخم های آکنه
 • درمان صدمات خورشید
 • از بین بردن جوش های قهوه ای و جوش های جوانی
 • کم شدن منافذ بر روی پوست
 • تحریک شدن پوست برای تولید کلاژن و نتایج عالی دراز مدت
 • شادابی و طراوت دادن به پوست

فناوری فرکشنال Co2

لیزر فرکشنال در از بین بردن لایه های خارجی پوست که آسیب دیدند موثر هستند. با کمک لیزر فرکشنال می توان موجب تولید سلول های جدید پوست شد و برای جوانسازی پوست دست و کاهش چین و چروک گردن مورد استفاده قرار داد.

فرد با گذراندن یک جلسه همه ی چین و چروک های صورت را از جمله دور چشم و نواحی لب را از بین می برد و خطوط اخم و پیشانی به اندازه زیادی برطرف می شوند . آفتاب سوختگی ها و نشانه های پیری پوست به صورت کامل از بین می روند . بیمار بعد از دو روز قادر به انجام فعالیت های روزانه خود می باشد .

فناوری فرکشنال RF

این فناوری نه تنها در جوانسازی پوست تاثیر دارد بلکه جز روش های به روز لاغری موضعی با لیزر می باشد . فرد با این فناوری به دو یا سه جلسه درمان احتیاج دارد . در لاغری موضعی با این روش به وسیله کرم های بی حسی موضعی ، بی حسی رخ می دهد .

  تزریق چربی

تزریق چربی با افزایش مقدار بافت های نرم صورت انجام می شود.  با این حال، علاوه بر تزریق چربی به لایه های زیر پوست و داخل پوست، می تواند پوست را نرم کند و غضروف را در این قسمت ایجاد کند، که اثر مشابه با لیزر و اثرات پیلینگ دارد. چربی علاوه بر کاهش اندازه صورت هم چنین پوست صورت را بهبود می بخشد. اثر چربی بر خلاف ادعاهای اکثر مردم یک اثر دائمی است . توجه داشته باشید که تزریق چربی انتقال سلول های چربی زنده از یک قسمت  بدن فرد گرفته شده و به دیگر قسمت بدن تزریق می شود. هنگامی که این سلول های زنده به اشتباه تزریق شود، تاثیرات چربی را از بین می برند .گاهی اوقات پزشک توصیه می کند که چربی بیش از حد از بیمار گرفته شود و در فریزر یخچال نگهداری شود تا بعدا تزریق شود.

تزریق چربی یک روش بسیار موثر در جوانسازی پوست می باشد، این روش در 3 مرحله انجام می گیرد ، مرحله اول برداشت چربی می باشد که در اکثر موارد با روش لیپوماتیک انجام می گیرد  و در مرحله دوم چربی گرفته شده در داخل یک دستگاه مخصوص قرار می گیرد تا ناخالصی ها از آن جدا شود و در مرحله آخر با دقت بسیار بالایی چربی در ناحیه مورد نظر تزریق می شود .

تزریق چربی مزایای بسیار زیادی دارد به هیچ عنوان چربی تزریق شده پس زده نمی شود زیرا چربی از بدن خود فرد گرفته شده است .

هایفوتراپی

از روش های دیگری که امروزه برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد هایفوتراپی است. هایفوتراپی نوعی روش جوانسازی پوست محسوب می شود، افرادی که در بازه سنی 30 تا 75 سالگی هستند و تمایل دارند روند پیری پوست را به تاخیر بندازند. کاندیدای خوبی برای اینکار هستند. البته در خصوص میزان ماندگاری نتیجه هایفوتراپی باید گفت نسبتا طولانی بوده، در صورتی که میزان چروک و شلی پوست در قسمت گردن بیشتر باشد باید از طریق جراحی کارهای خود را انجام دهند.

جوانسازی پوست

در زیر ویدیویی از دکتر حبیبی زاده درباره هایفوتراپی می بینید:

  لیفت با نخ صورت

در این روش اطلاعات افراد کم است و کمتر مورد توجه دیگران قرار گرفته است. در گذشته افراد زیادی برای لیفت صورت به متخصص زیبایی پوست مراجعه می کردند، زیرا هزینه  و وقت این روش کم بود. در این روش بافت های زیرین پوست  نیز با یک نخ به سمت بالا لیفت داده می شود ، این روش برای افراد سالمند بین 55 تا 60 سال بسیار مناسب است و نسبت به سایر روش های نام برده شده کمی تهاجمی تر است

مزوتراپی

مزوتراپی یک تکنیک است که از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی استفاده می کند تا از بین بردن چین و چروک پوست ، سفت کردن پوست و همچنین حذف چربی اضافی را به همراه داشته باشد.

میشل پیستور، یک پزشک در فرانسه، این تکنیک را در سال 1952 توسعه داد. در سالهای پس از آن، محبوبیت در ایالات متحده و سایر نقاط جهان به دست آورده است.

امروز، مزوتراپی در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 • چربی را در مناطقی مانند معده، ران، باسن، باسن، پاها، بازوها و صورت از بین می برد
 • سلولیت را کاهش می دهد
 • چروک ها و خطوط را محو میکند
 • سفت کردن پوست شل
 • پوست قرمز رنگ را روشن می کند

این روش با استفاده از سوزن های بسیار ظریف برای ارائه یک سری تزریق به لایه میانی (mesoderm) پوست است. ایده پشت مزوتراپی این است که مسائل اساسی مانند گردش خون ضعیف و التهاب را که موجب آسیب پوست می شود، تصحیح می کند.

در زیر ویدیویی از مزوتراپی از دکتر حبیبی زاده تماشا کنید:

فرمول استاندارد برای مواد تزریقی در مزوتراپی وجود ندارد. پزشکان از راه حل های مختلفی از جمله:

 • داروهای تجویزی مانند وازودیلاتورها و آنتی بیوتیک ها
 • هورمون هایی مانند کلسیتونین و تیروکسین
 • آنزیم هایی مانند کلاژناز و هیالورونیداز
 • عصاره های گیاهی
 • ویتامین ها و مواد معدنی.

کربوکسی تراپی

 یکی دیگر ازروش های جوانسازی پوست صورت که می توان نام برد کربوکسی تراپی است در این روش از تزریق گازه   co2 به منظور جوانسازی پوست استفاده می شود. برای از بین بردن سیاهی دور چشم کربوکسی تراپی بسیار روش مناسبی می باشد ، این روش بدون بی هوشی و بصورت سرپایی انجام می گیرد لازم به ذکر است که برای دریافت نتایج مطلوب باید چندین جلسه کربوکسی تراپی صورت گیرد . افرادی که با سیاهی و گودی زیر چشم های خود مواجه هستند و بدنبال یک روش مطمئن و ایمن برای رفع مشکل خود می باشند کربوکسی تراپی بهترین گزینه می باشد

دی اکسید کربن در تمام بدن ما موجود است. ما در اکسیژن تنفس می دهیم و دی اکسید کربن را بیرون می زنیم.با تزریق مقدار کمی گاز دی اکسید کربن درست زیر سطح پوست، ما آن را فریب می دهیم تا گردش خون به آن منطقه افزایش یابد. با افزایش گردش خون ناحیه مورد نظر از چین و چروک پوست کاسته می شود و رنگ تیره پوست از بین می رود .

سایر خدمات

جوانسازی پوست

هایفوتراپی

لیزر موهای زائد

راه های ارتباطی دکتر مریم حبیبی زاده

88775549 – 88776292
پیج اینستاگرام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تزریق بوتاکس

فهرست محتوا بوتاکس یکی از پر طرفدار ترین اقدامات زیبایی