لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.
تزریق ژل بینی

تزریق ژل بینی

اگر شما هم احساس می کنید در بینی شما نواقصی وجود دارد که در زیبایی شما تاثیر گداشته است و همچنین تمایلی به انجام جراحی ندارید با خواندن این مقاله می توانید بهترین روش رفع نواقص بینی را بیابید.

تزریق ژل بینی روشی بسیار آسان برای رفع نواقص بینی می باشد و در کمترین زمانی انجام می شود. به وسیله پمادهای بی حسی یا بعضی تزریق ها مانند لیدوکایین می توان بینی را بی حس کرد و بعد تزریق را در بینی انجام داد.

تزریق ژل بینی
تزریق ژل بینی

تزریق ژل بینی در قسمت های مورد نیاز با سوزن و سرنگ انجام می شود در این روش چند بار سوزن را داخل و خارج به بافت داخل بینی تزریق می شود. این روش بدون هیچگونه جراحت و خونریزی می تواند فرم بینی شما را زیبا کند.

بعد از اینکه تزریق ژل به بینی صورت می گیرد پزشک معالج به وسیله ماساژ ظاهر بینی را طبیعی تر و یکسان می کند.

یکی از مزیت های تزریق ژل بینی انجام فعالیت های روزانه بعد از تمام شدن تزریق ژل می باشد و این روش هیچگونه احتیاجی به چسب زدن بعد از عمل و یا بخیه ندارد.

تزریق ژل بینی امروزه بسیار پر طرفدار می باشد زیرا هر نوع بینی را می تواند دستخوش تغییرات شگفت آوری کند. این تزریق به علت این بسیار محبوب شده است که تغییرات را در کمترین زمان و کمترین درد برای فرد به ارمغان می آورد. این ژل ها در حال حاظر جایگزین جراحی بینی هستند زیرا عوارض بیهوشی را به همراه ندارند.

نحوه تزریق ژل به بینی

تزریق ژل بینی یک روش بسیار آسان و با کمترین عوارض است اما به شرطی که نزد بهترین دکتر پوست و مو انجام شود. این روش دارای یک سری تکنیک خاص و حساس می باشد که نیاز به دقت دارد. این تزریق توسط سرنگ پس از انجام بی حسی انجام می شود. در مرحله ی اول پزشک باید محل تزریق را مشخص کند تا دقیقا در محل درست تزریق انجام شود تا بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. میزان ژل تزریقی و تعداد جلسات بستگی به نوع بینی فرد و نتیجه ای که برای فرد ایده آل است، دارد.

این تزریق غیر تحاجمی بوده زیرا نیاز به برش و بیهوشی ندارد. در این روش پزشک فرم بینی فرد را بررسسی می کند و سپس ژل را بدون درد و خونریزی با سرنگ نازکی تزریق می کند.

تزریق ژل به بینی گوشتی

تزریق ژل به بینی استخوانی به راحتی می تواند نواقصی مانند قوز و یا عیوب نوک بینی رارفع کند. در بینی های گوشتی نیز همین حالت وجود دارد. تزریق ژل یک انتخاب مناسب برای افراد با بینی گوشتی است زیرا بینی گوشتی با انجام عمل و گذشت زمان معمولا دچار تغییراتی می شود بنابراین با تزریق ژل می توان نواقص را به طور دائمی رفع کرد.

تزریق ژل چه مراقبت هایی نیاز دارد؟

توصیه می شود که به مدت ۷۲ ساعت بعد از تزریق ژل بینی از کپسول سفالکسین استفاده شود.

بعد از اینکه ژل بینی تزریق شد به مدت یک هفته باید به صورت روزانه ۱۰ لیوان آب استفاده کرد.

بعد از تزریق ژل بینی بهتر است خانم ها از آرایش کردن اجتناب کنند.

بهتر است که فرد بعد از تزریق ژل بینی از بخور داغ– سونا– جکوزی– حمام داغ و یا هر نوع فشار به بینی به مدت هفت روز خودداری کند.

به مدت ۷ روز از خوابیدن به شکم– پهلو پرهیز شود.

 هزینه و قیمت برای هر فردی با در نظر گرفتن تزریق و روش تفاوت دارد . اما لازم به ذکر است که قیمت و هزینه تزریق ژل بینی خیلی صرف بیشتری از جراحی بینی دارد.

مزیت های تزریق ژل بینی

فاقد درد: یکی از مزایای مهم این روش بدون درد بودن آن می باشد.

نتیجه ماندگار: در حالی که یک بیمار در رابطه با استفاده از روش جراحی بینی شکی دارد می تواند این عمل را با تزریق ژل انجام دهد که نتایج ماندگاری هم دارد.

هزینه کم: عمل بینی بدون جراحی با تزریق ژل  بینی هزینه ای کمی نسبت به هزینه عمل زیبایی بینی دارد. هزینه تزریق ژل بستگی به اندازه تزریق و اصلاحاتی که روی بینی صورت می گیرد دارد.

تهاجمی نبودن: برخی از افراد از اینکه می خواهند تحت نظر بیهوشی قرار بگیرند بسیار هراس دارند. این موضوع در صورتی است که کوتاه کردن بینی بدن جراحی به تزریق ژل  بینی بدون هیچ می توان گفت که کاملا غیر تهاجمی می باشد و این روش فقط با چند سوزن امکان پذیر است.

بهبودی در کمترین زمان: به وسیله از روش زیبایی بینی با تزریق ژل احتیاجی به استراحت بعد از تزریق نیست و هیچگونه کبودی رخ نمی دهد.

فرد می تواند تمامی کارهای روزانه خود را بعد از تزریق ژل انجام دهد.

ایمنی تزریق ژل به بینی

تزریق ژل یکی از مطمئن ترین و بهترین راه ها برای ایجاد تغییرات در بینی است. این تزریق را می توان به عنوان یکی از کم خطر ترین و موثر ترین روش ها دانست که می توان گفت عوارض جانبی خاصی به همراه ندارد و از انجام جراحی برای بدن سازگار تر است. این که با برخی علائم پس از تزریق روبرو می شویم امری طبیعی می باشد و در کمترین زمان رفع خواهد شد. البته باید بگوییم که رعایت نکات بعد از تزریق و مراقبت های فرد عامل بسیار مهمی در نداشتن عوارض است. 

یکی دیگر از مواردی که در ایمن بودن تزریق تاثیر دارد کلینیکی است که این کار را انجام می دهیم. در این مورد نیز نکاتی مانند تمیز و استریل بودن محل و تجربه دکتر بسیار تاثیرگذار است. بنابراین انتخاب یک کلینیک با نهایت کیفیت یک نکته حائز اهمیت است.

عوارض تزریق ژل بینی

همانطور که گفتیم این تزریق عوارضی ندارد فقط ممکن است فرد تا چند روز دارای ورم باشد و این امری طبیعی است. البته رعایت نکات پس از تزریق ژل بینی می تواند در کاهش و همین طور مدت زمان بروز ورم تاثیرگذار باشد. اما عوارضی که ممکن است درصد کمی از افراد به آن مبتلا شمند عبارتند از:

 • مشاهده تورم و قرمزی در محل تزریق
 • احساس درد در محل ورود سوزن
 • کبودی های خفیف در روز های اول در محل تزریق
 • در صورت استریل نبودن محل تزریق بروز عفونت ممکن است اتفاق بیافتد.
 • حساسیت در افراد با سیستم ایمنی بسیار پایین

تورم پس از تزریق

تورم پس از تزریق ژل یکی از عواملی است که تقریبا همه ی افراد با آن مواجه می شوند، این تورم با راهکار های زیر زود تر رفع می شود و فرم نهایی بینی قابل مشاهده خواهد بود. راهکار ها عبارتند از:

 • استفاده از کمپرس سرد
 • انجام ندادن فعالیت های بدنی
 • عدم مصرف دخانیات
 • بالا نگه داشتن سر حتی در خواب
 • نشستن صورت تا یک روز پس از تزریق

نتیجه گیری:

تزریق ژل بینی یک روش بسیار کار آمد برای رفع عیوب بینی می باشد که سبب می شود فرد بدون نیاز به انجام جراحی و بیهوشی نتیجه ی دلخواه را بدست آورد. فقط کافی است برای این کار به بهترین دکتر پوست در تهران مراجعه کند.

 

مطالب مرتبط
یک پاسخ
 1. سلام وخست نباشید اگرمن به خوام دقیقا مثل عکس در به علاوه این که تو روفتی پایین بینی هم احتیاج نباشه فقط قسمت ریشه بینی یا ابتدای متصل به پیشانی رو درس کنم قیمت چه قدر میشه و از بعترین زل بینی ام استفاده شه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *