لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.
تزریق فیلر برای رفع خط خنده

تزریق فیلر برای رفع خط خنده

تزریق فیلر برای رفع خط خنده به چه صورت است؟ خط خنده از گوشه‌ی بینی شروع می‌شود و به سمت دهان امتداد پیدا می‌نماید. با افزایش سن این خط به تدریج عمیق‌تر می‌شود و باعث می‌شود سن فرد بیشتر دیده شود. خط خنده به دلیل از بین رفتن حجم محفظه نازولبیال صورت رخ می‌دهد، گاهی اوقات نیز با کاهش وزن ممکن است این خطوط بیشتر نمایان شود. خط خنده در افرادی که سن بیشتری دارند و دارای افتادگی‌های پوستی هستند می‌تواند منجر به افتادگی گونه‌ها نیز شود. با اینکه بسیاری از افراد خط خنده را به عنوان روند افزایش سن می‌پذیرند؛ برای برخی دیگر ایجاد خط خنده ناخوشایند بوده و به دنبال روش‌هایی جهت برطرف کردن آن هستند. تزریق فیلر یکی از روش‌هایی است که می‌تواند به صورت موقت خط خنده را کاهش دهد.

نوع فیلر تزریقی برای رفع خط خنده

فیلر خط لبخند یکی از محبوب‌ترین روش‌هایی است که در زمینه‌ی زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماده‌ای که تزریق می‌شود عمدتاُ از اسید هیالورونیک تشکیل شده است که می‌تواند در کاهش علائم خط خنده تاثیر چشمگیری داشته باشد. شرکت‌های داروسازی متفاوتی انواع مختلفی از فیلر را جهت تزریق به ناحیه‌ی نازولبیال تولید می‌نمایند که مورد تائید سازمان غذا و دارو نیز قرار گرفته‌اند. انتخاب بهترین فیلر تزریقی توسط بهترین دکتر پوست در تهران انجام خواهد شد.

دلیل تزریق فیلر خط خنده

برخی از افراد فیلر خط خنده را به دلایل بسیاری تزریق می‌کنند که این دلایل عبارتند از:

 • برطرف کردن کاهش حجم در قسمت خط لبخند
 • کاهش افتادگی گونه‌ها
 • جوان‌تر شدن صورت
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بازگشت حس جوانی و زیبایی

میزان تزریق فیلر برای خط خنده

به طور متوسط برای هر بار تزریق به ۱.۵ تا ۲ میلی لیتر فیلر جهت تزریق به خطوط خنده در دو طرف صورت نیاز است. ممکن است بیماران جوان به مقدار فیلر کمتری نسبت به افراد میانسال و یا کسانی که خط خنده‌ی عمیق‌تری دارند نیاز داشته باشند.

تعداد جلسات مورد نیاز جهت تزریق فیلر خط خنده

در اکثر موارد یک جلسه‌ی درمان برای از بین بردن خط خنده کافی است. هر جلسه‌ی درمان با توجه به تعداد نقاطی که برای تزریق انتخاب می‌شود بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد. در صورتی که از نتایج تزریق فیلر راضی باشید می‌توانید پس از چند ماه جهت تزریق مجدد برنامه ریزی نمائید.

مراقبت‌های پس از تزریق فیلر خط خنده

تزریق فیلر در مطب پزشک به راحتی قابل انجام است و پس از تزریق می‌توانید به فعالیت‌های روزمره‌ی خود بپردازید. تنها نکات مراقبتی که پس از تزریق فیلر باید انجام دهید این موارد هستند:

 • تا ۲۴ ساعت از انجام حرکات ورزشی شدید خودداری نمائید.
 • حداقل تا یک روز پس از تزریق فیلر، نوشیدنی‌های الکلی مصرف نکنید.
 • تا ۲ هفته صورت خود را ماساژ ندهید.

تاثیر نتایج تزریق غیلر رفع خط خنده

تاثیر تزریق فیلر خط خنده تقریباُ بلافاصله پس از تزریق مشخص است اما تا حدود ۳ روز ممکن است کمی تورم و کبودی وجود داشته باشد. به طور کلی پس از حدود ۱۰ روز می‌توانید نتایج تزریق فیلر خط خنده را مشاهده کنید.

ماندگاری تاثیر تزریق فیلر خط خنده

به طور متوسط نتایج تزریق فیلر خط خنده برای حدود ۱۲ ماه باقی می‌ماند. با توجه به نوع فیلر تزریقی و قدرت متابولیسم بدن این مدت ممکن است کمتر یا بیشتر باشد.

عوارض تزریق فیلر خط خنده

با اینکه تزریق فیلر یک روش کم تهاجم و ایمن است اما مانند تمام مداخلات پزشکی، تزریق فیلر خط خنده ممکن است با عوارض جانبی همراه باشد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • تورم
 • کبودی
 • انسداد عروق به دلیل تزریق مستقیم فیلر به یکی از عروق خونی مهم این ناحیه
 • نکروز پوست: مرگ سلول‌های پوست به دلیل آسیب و انسداد عروق خونی
 • کوری: برخی از اعصاب بینایی در اطراف بینی و در نزدیکی ناحیه‌ی تزریق فیلر خط خنده قرار گرفته‌اند و هرگونه آسیب به این عصب‌ها می‌تواند نتایج جبران ناپذیری مانند کوری به همراه داشته باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود از تزریق فیلر توسط افرادی که تخصص پزشکی مرتبط ندارند پرهیز شود.

بیش از ۹۰ درصد عوارضی که پس از تزریق فیلر خط خنده رخ می‌دهد به دلیل تزریق فیلر در سالن‌های زیبایی است که توسط افراد غیر مجاز انجام می‌شود. تزریق فیلر دانشی نیست که به صورت تجربی قابل آموزش باشد و باید حتما توسط پزشکی که مجوز و پروانه‌ی طبابت دارد انجام شود.

کلام آخر

تزریق فیلر خط خنده یک امر تخصصی است که باید توسط متخصص پوست، جراح پلاستیک و یا پزشکانی که تخصص‌های مرتبط دارند تزریق شود. هرگونه تزریق که توسط افراد غیر متخصص و بی‌تجربه انجام شود می‌تواند منجر به آسیب عروق، آسیب اعصاب، عدم تقارن و یا مشکلات جبران ناپذیر دیگر شود. مهمترین نکته در تزریق فیلر خط خنده این است که پزشک با آناتومی صورت آشنایی کامل داشته باشد و فیلرها را در قسمت‌هایی تزریق نماید که نتایجی کاملاُ طبیعی داشته باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *