لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.
درباره برداشتن خال با لیزر

برداشتن خال با لیزر

برداشتن خال با لیزر یکی از روش های موثر برای از بین بردن خال ها و حذف آن ها می‌باشد که به کمک آن اقدام به از بین بردن رنگدانه ها و سلول های خال می‌کند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره برداشتن و از بین بردن خال ها با لیزر اطلاعاتی برای شما بیان کنیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

برداشتن خال با لیزر چیست؟

برداشتن خال با لیزر یک روش درمانی بوده که با استفاده از نور لیزر خال ها، لکه های پوستی و نقاط تیره از روی پوست حذف می‌شود. در این روش با استفاده از دستگاه لیزر با قدرت و طول موج خاص، خال ها از بین رفته و حذف می‌شوند. طریقه کار به این صورت است که نور لیزر برای حذف خال ها روی خال تابانده می‌شود و تا زمانی که رنگدانه خال به تدریج از بین برود تابیدن لیزر ادامه دارد. مدت زمان انجام این روش با توجه به اندازه و رنگ خال در افراد مختلف متفاوت می‌باشد. لازم به ذکر است درمان با لیزر به هیچ وجه دردناک نبوده و قبل از انجام آن پزشک از بی حسی موضعی استفاده می‌کند. به همین علت در هنگام انجام بیمار به هیچ وجه لیزر را احساس نخواهد کرد. این روش مانند سایر روش ها جای زخم باقی گذاشته و ممکن است گاهی با خارش یا درد خفیفی همراه باشد که این زخم کوچک پس از ده الی چهارده روز از بین می‌رود. به این نکته توجه داشته باشید که برداشتن خال با لیزر برای خال های بسیار وسیع و بزرگ و یا خال هایی که از پوست بیرون زده اند مناسب نبوده و ممکن است پزشک روش های دیگر مانند پانچ کردن و یا جراحی را پیشنهاد دهد.

هزینه برداشتن خال با لیزر

برای تعیین هزینه برداشتن خال نمی‌توان مقدار مشخصی را تعیین کرد زیرا هزینه ی آن به عوامل مختلفی مانند متخصص پوست، تعداد و نوع خال ها و ویژگی های پوست فرد بستگی دارد. یکی از موارد دیگری که در تعیین هزینه ها موثر می‌باشد این موضوع است که خال با حفره های بزرگتر نسبت به حفره های کوچکتر کار بیشتری لازم دارد، پس به طور دقیق نمی‌توان بدون بررسی عوامل ذکر شده هزینه ی دقیق را بیان کرد. توصیه می‌کنیم برای انجام این کار حتما نزد دکتر خوب برای برداشتن خال رفته و درباره ی اطلاع دقیق از هزینه ها با او مشورت کنید.

برداشتن خال با لیزر

مزایای برداشتن خال با لیزر

برداشتن خال با لیزر دارای مزیت های متعددی می‌باشد که در ادامه قصد داریم آن ها را بیان کنیم. مزایای برداشتن خال با لیزر عبارتند از:

عدم نیاز به جراحی

  این روش به برش یا جراحی نیازی نداشته و یک روش غیرتهاجمی برای حذف خال ها محسوب می‌شود.

کمترین عوارض جانبی

 برداشتن خال با لیزر نسبت به سایر روش ها با عوارض جانبی کمتری همراه است. برداشتن خال با لیزر به دلیل وجود خاصیت استریلیزاسیونی در خود لیزر، خطر عفونت کمتری را برای فرد به همراه دارد.

زمان بهبود کوتاه

 در مقایسه با روش های دیگر، این روش دوران نقاهت چندانی نداشته و سریعتر بهبود پیدا می‌کند.

کارایی بالا

به دلیل این که دستگاه های مورد استفاده در این روش از دقت و قدرت بالایی برخوردار هستند می‌توانند به طور مستقیم و هدفمند روی ناحیه مورد نظر تمرکز کرده و خال ها را حذف کنند.

دقت بالا

با استفاده از برداشتن خال با لیزر می‌توان به صورت دقیق عمق و محلی که برای حذف خال باید روی آن متمرکز شدرا تنظیم کرد.

مراقبت های پس از برداشتن خال با لیزر

پس از برداشتن خال مراقبت هایی که در ادامه آن ها را بیان می‌کنیم، رعایت کنید که این مراقبت ها عبارتند از:

  • پس از برداشتن خال نواحی لیزر شده را تمیز نگه دارید. می‌توانید منطقه درمانی را با آب گرم و یک محلول ضدعفونی کننده ملایم شستشو دهید.
  • در برخی موارد پزشک ضدعفونی کننده های موضعی مانند کرم ها را برای شما تجویز می‌کند. با مشورت پزشک حتما در مواردمشخص شده آن ها را استفاده کنید.
  • از شست و شوی صورت خود به مدت ۲۴ ساعت خودداری کنید‎.
  • از داروها یا کرم هایی که پوست را حساس می‌کنند مانند کرم های لایه بردار و یا ماسک های اسیدی به مدت ۴۸ ساعت استفاده نکنید.
  • مراقبت از پوست در برابر نور آفتاب با کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید. 
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *