مراقبت های بعد از برداشتن خال به چه صورت است ؟

برداشتن خال

وجود خال در هر قسمت از بدن امکان خواهد داشت که دارای انواع مختلفی می باشند . خال می تواند زمینه ژنتیک داشته باشد وجود خال بسیار شایع بوده و اکثر افراد حداقل یک خال بر روی پوست خود دارند . اما سوالاتی ذهن افراد را به خود مشغول ساخته و موجب نگرانی افراد در خصوص سرطانی بودن خال ها و مراقبت های بعد از برداشتن خال شده است . به همین منظور برای جهت آگاهی بیشتر در این خصوص با ما همراه باشید …

مراقبت های بعد از برداشتن خال به چه صورت است ؟

مراقبت های بعد از برداشتن خال به چه صورت است ؟

آیا برداشتن خال می تواند موجب انتشار سلول های سرطانی شود ؟

برداشتن خال در صورتی که با تشخیص درست انجام شود و مطلع باشیم که خال خوش خیم بوده است موجب تکثیر سلول سرطانی نمی شود، حتی اگر در مواردی خال بدخیم باشد در صورتی که با جراحی صحیح به صورت کامل خال برداشته شود، آن هم جز درمان های خال های بدخیم است و نه تنها باعث گسترش سرطان نمی شود بلکه به درمان هم کمک خواهد کرد، لذا بایستی به پزشکی مراجعه شود که در این زمینه آگاهی لازم را داشته باشد .

مراقبت های بعد از برداشتن خال به چه صورت است ؟

معمولا بعد از برداشتن خال بهتر است که به مدت دو روز ناحیه ای که خال برداشته شده شستشو داده نشود . بهتر است مرتب کرم های که دکتر پوست برای شما تجویز کرده است را استفاده نماید.

به طور معمول دوره درمان خال براساس ابعاد و رنگ آن متفاوت خواهد بود و بین دو هفته تا یک ماه باید از کرم ها استفاده نمایید و زخم ها را دست کاری نکنید و اجازه دهید خود زخم بهبود یابد .

در صورتی که خال برداشته شده مشکوک باشد و پزشک آن را با جراحی برداشته است برای بیوپسی به آزمایشگاه فرستاده می شود ولی اگر با لیزر برداشته شده باشد نمی توان روی بیوپسی آن حساب کرد زیرا زمانی که خال از طریق لیزر یا دستگاه برداشته می شود مقداری از سلول ها از بین می رود و بهتر است در صورتی که به خالی مشکوک هستید با جراحی اقدام به برداشتن آن ها نماید و به آزمایشگاه ارسال نمایید .

در صورتی که خال سطحی برداشته شود و پس از مدتی احساس کردید مقداری از آن هنوز باقی مانده است می توانید به دکتر پوست خود مراجعه نمایید و اقدام به برداشتن مجدد نماید و در این مواقع برای بار دوم این نوع خال ها کاملا برداشته می شوند. گاهی اوقات بعضی از خال طی یک تا دو جلسه برداشته می شوند .

دکتر مریم حبیبی زاده دکتر پوست و مو، پس از بررسی شرایط پوست بیمار و نوع عارضه به درمان مشکلات پوستی افراد می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 88775549 – 88776292 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر مریم حبیبی زاده راجعه کنید .

بهترین روش برداشتن خال کدام است ؟

برداشتن خال به دو صورت انجام می گردد که برداشتن خال با لیزر و جراحی می باشد . نوع روش برداشتن پوست براساس نوع، اندازه و عمق خال با صلاحدید دکتر پوست تعیین می شود .

بهترین روش برای برداشتن خال های سطحی معمولا استفاده از لیزر ها یا آر اف است که خیلی سریع آن ها برداشته می شوند و معمولا جای آن ها نمی ماند مخوصا اگر داروهای پس از برداشتن خال را به صورت مرتب استفاده نماید، معمولا خیلی سریع جای آن خوب می شود .

آیا برداشتن خال خطرناک است ؟

خطرات برداشتن خال با توجه به برخی از عوامل متغیر می باشد . زمانی که قصد انجام این کار را دارید بهتر است در انتخاب دکتر پوست خود دقت لازم و کافی را داشته باشید و به فردی مراجعه نمایید که آگاهی کامل در این زمینه را داشته باشد تا از بروز عوارض احتمالی بکاهید .

یکی از شایع ترین خطر احتمالی که پس از برداشتن خال احتمالا رخ می دهد اسکار است؛ اما می توان گفت با مراجعه به افراد متخصص و رعایت مراقبت های بعد از برداشتن خال می تواند از بروز چنین عوارضی کاست .

کلام آخر

وجود خال در هر قسمت از بدن امکان خواهد داشت که دارای انواع مختلفی می باشند . در صورتی که در هر قسمت از بدن خود خالی دارید که از وجود آن ناراضی هستید می توانید با مشورت با یک دکتر پوست اقدام به برداشتن آن نمایید . لذا در صورت داشتن هر گونه سوال در این خصوص می توانید با شماره های 88775549 – 88776292 تماس حاصل فرمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین دکتر پوست در تهران مراجعه نمایید .

پاسخ

بیست + دوازده =

Call Now Button