لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.
هزینه برداشتن خال در سال 1402 چقدر است

هزینه برداشتن خال در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟!

هزینه برداشتن خال در سال ۱۴۰۳ بسته به اندازه و محل خال، هزینه بیوپسی، در صورت نیاز به برداشتن دوباره، درمان بعد از عمل و دلیل برداشتن متفاوت است. یک متخصص پوست ماهر این عمل را به صورت سرپایی انجام خواهد داد.

برداشتن خال به عوامل زیادی بستگی دارد. اندازه، شکل و محل خال بر هزینه کل تأثیر می‌گذارد، زیرا این موارد می‌توانند فرآیند را پیچیده‌تر و در نتیجه گران‌تر کنند. هزینه زیاد برداشتن خال در صورت نیاز به بیوپسی برای بررسی سلول های سرطانی است. خال ها معمولا بی ضرر هستند. با این حال، برخی از انواع آن می تواند ملانوم باشد – سرطان پوست خطرناک که نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

آیا بیمه برداشتن خال را پوشش می دهد؟

برداشتن خال یکی از عمل های زیبایی سرپایی است که در شرایط خاص ممکن است تحت پوشش بیمه قرار گیرد. اگر خال معمولی است که برای اهداف زیبایی برداشته می شود، تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرد.

با این حال، اگر از نظر پزشکی به عنوان بخشی از غربالگری سرطان پوست ضروری تشخیص داده شود، احتمالاً جراحی برداشتن خال تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

اگر خال مورد نظر شما از نظر شکل، اندازه یا رنگ تغییر کرده است، مطمئناً ارزش دارد که به یک متخصص پوست مراجعه کنید تا مطمئن شوید که چیز جدی نیست. ملانوما، کشنده ترین شکل سرطان پوست، به یکی از رایج ترین انواع سرطان در میان افراد زیر ۳۰ سال تبدیل شده است و ضایعات سرطانی می توانند شبیه خال به نظر برسند.

آیا بیمه برداشتن خال را پوشش می دهد

خال های مشکوک یا سرطانی برداشته می شوند و سپس بیوپسی می شوند تا مشخص شود که آیا اقدامات بیشتری لازم است یا خیر. طرح های بیمه نیز باید بیوپسی را پوشش دهند، اما دوباره، با پزشک خود در مورد جزئیات هزینه ها و بیمه مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از برداشتن خال

چه چیزی بر هزینه برداشتن خال در سال ۱۴۰۳ تأثیر می گذارد؟

عوامل متعددی می توانند باعث نوسان قیمت روش برداشتن خال شوند، از جمله:

تجربه و ماهر بودن پزشک متخصص شماجراحی برداشتن خال توسط پزشکان – معمولاً متخصصان پوست، جراحان پوست و جراحان پلاستیک و همچنین توسط پزشکان عمومی انجام می شود.
اگر پزشک شما سطوح پیشرفته تری از آموزش را دارد (مانند یک متخصص پوست)، می توانید انتظار داشته باشید که برای برداشتن خال خود هزینه بیشتری بپردازید.
اگر به دلایل زیبایی قصد برداشتن خال خود را دارید، مهم است بدانید که این خال سرطان پوست نیست. متخصصان پوست و جراحان پلاستیک دارای گواهی هیئت مدیره معمولاً آموزش بیشتری نسبت به پزشک عمومی در ارزیابی سرطانی بودن خال و فرستادن آن برای بیوپسی دارند. آنها حتی ممکن است در یک تکنیک پیشرفته حذف سرطان پوست، آموزش دیده باشند.
محل انجام فرآیند برداشتن خالمحل قرار گیری مطب پزشک در تعیین هزینه نهایی برداشتن خال تاثیر گذار است.
نوع خال برداشته شده و همچنین روش برداشتنتکنیک های متعددی برای برداشتن خال وجود دارد. مقرون به صرفه ترین تراشیدن است که خال را در سطح پوست با چاقوی جراحی از بین می برد و معمولاً برای خال های برجسته در مکان هایی که جای زخم نگرانی خاصی نیست، استفاده می شود.
خال‌های بزرگ‌تر یا صاف‌تر اغلب نیاز به برداشتن با جراحی دارند. این روش جزئی که با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، شامل بریدن اطراف خال با چاقوی جراحی، برداشتن آن و بستن زخم با بخیه است.
در حالی که برخی از پزشکان حذف لیزر یا سوزاندن خال‌ها را پیشنهاد می‌کنند، این روش‌ها توصیه نمی‌شوند، مگر اینکه ابتدا برخی از بافت‌ها برای تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی برداشته شوند.
اندازه و محل خالمعمولاً برداشتن خال‌های بزرگ‌تر زمان‌بر است.
با این حال، برداشتن یک خال کوچک در ناحیه‌ای مانند پلک، لب، گوش یا بینی می‌تواند بدون بر جای گذاشتن جای زخم دشوار باشد. این روش‌های برداشتن خال از نظر فنی دشوارتر، می‌توانند گران‌تر باشند، زیرا انجام آن‌ها به زمان و مهارت نیاز دارند.
 چه تعداد خال (یا سایر ضایعات) می خواهید برداشته شودبسیاری از افراد از قرار ملاقات برای برداشتن خال به عنوان فرصتی برای خلاص شدن از شر چندین زائد پوستی که به نظر آنها ناخوشایند هستند، استفاده می کنند. البته، اگر تصمیم دارید چندین خال یا زائده پوستی را به طور همزمان بردارید، هزینه بیشتری نسبت به برداشتن یک خال خواهد داشت.
هزینه های پاتولوژیاغلب، متخصصان پوست نمونه ای از سلول های یک خال بریده شده را به یک درماتوپاتولوژیست می فرستند تا تعیین کنند که آیا خال پیش سرطانی یا سرطانی است یا خیر. سرطان پوست یکی از رایج‌ترین انواع سرطان است، بنابراین این نوع بررسی ضروری است.
این آزمایشات می تواند به مجموع هزینه نهایی شما اضافه کند، اما این هزینه معمولاً توسط بیمه درمانی پوشش داده می شود.
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *