لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.
برای مراقبت های بعد از میکرودرم چه کاری باید انجام دهم

برای مراقبت های بعد از میکرودرم چه کاری باید انجام دهم؟

مراقبت های بعد از میکرودرم برای دستیابی به بهترین نتایج ضروری است. بلافاصله پس از عمل، پوست شما ممکن است کمی قرمز شود و احساس کنید خشک و سفت شده است. برای کمک به تسکین پوست، از یک پاک کننده ملایم و یک مرطوب کننده استفاده کنید. همچنین باید حداقل یک هفته پس از درمان از استفاده از هر گونه محصولات خشن یا لایه بردار اجتناب کنید.

میکرودرم را بیشتر افراد برای اینکه پوست خود را شاداب وپاکسازی کنند و در نهایت جهت جوانسازی پوست انجام می دهند . اما پس از میکرودرم با در نظر گرفتن اینکه پوست بسیار حساس می شود نیاز به مراقبت هایی دارد که پوست دچار مشکل نشود .

میکرودرم درواقع یعنی برداشتن لایه سطحی پوست در  مرحله های گوناگون که موجب جوانسازی پوست می شود. که این برداشتن  موجب می شود پوست شفاف شود و جای اسکار و جوش ها کمرنگ شود . اما در رابطه با میکرودرم هم مثل دیگر روش های زیبایی بایدها و نبای هایی بسیاری وجود دارد . مخصوصا که پس از میکرودرم پوست صورت تا چند ساعت اندکی ملتهب است و احتیاج به مراقبت های بسیاری دارد .

همچنین مهم است که برای چند روز از قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید خودداری کنید، زیرا ممکن است پوست شما نسبت به اشعه ماوراء بنفش حساس تر باشد. برای محافظت از پوست خود، از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید و وقتی بیرون هستید از کلاه لبه پهن استفاده کنید.

علاوه بر این، باید تا چند روز پس از درمان از فعالیت‌هایی که باعث تعریق بیش از حد می‌شوند، مانند ورزش‌های شدید اجتناب کنید. اگر این مراحل ساده را دنبال کنید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که پوستتان به‌درستی بهبود می‌یابد و از درمان میکرودرم ابریژن حداکثر بهره را می‌برید.

برای مراقبت های بعد از میکرودرم چه اقداماتی را باید انجام دهم؟

وقتی صحبت از مراقبت از میکرودرم می شود، چند راه کار کلیدی وجود دارد که باید برای اطمینان از بهترین نتیجه انجام شود. اول از همه، مهم است که قبل از هر درمان، پوست را به طور کامل تمیز کنید. این کار به از بین بردن هرگونه آلودگی، چربی و آرایشی که ممکن است روی پوست وجود داشته باشد کمک می کند.

علاوه بر این، لایه برداری منظم پوست برای از بین بردن سلول های مرده پوست که ممکن است وجود داشته باشد، مهم است. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که درمان میکرودرم ابریژن تا حد ممکن مؤثر است. پس از درمان، استفاده از یک مرطوب کننده برای کمک به حفظ رطوبت پوست و کاهش هرگونه تحریک احتمالی که ممکن است رخ دهد، مهم است.

در نهایت، استفاده از ضدآفتاب هنگام بیرون رفتن در زیر نور خورشید برای محافظت از پوست در برابر آسیب های بیشتر مهم است. با دنبال کردن این مراحل، می توانید اطمینان حاصل کنید که درمان میکرودرم ابریژن تا حد ممکن موثر است و پوست شما سالم و به خوبی مراقبت می شود.

از دیگر اقدامات مهم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

می بایستی به توصیه های پزشک عمل کردتمامی افراد این دستور را رعایت نمی کنند و خیلی ساده از کنار آن ها می گذرد و بعد از هربار مراجعه کردن به پزشک توصیه های او را طبق موقعیت خود فرد تفسیر می کند و به صوت دیگری رفتار می کند . هر اندازه که از دیگر روش های دیگر اطلاعات فرد به دست بیاورد بازهم تجربه پزشک  بیشتر از همه برای فرد مفید می باشد .
تحت هیچ شرایطی نباید به پوست دست زداین امری طبیعی می باشد که هر فردی می خواهد پس از میکردرم صورت خود را لمس کند تا تغییرات آن را به صورت کامل مشاده کند . اما چون پوست در این مرحله در وضعت حساس به سر می برد به همین خاطر تحت هیچ شرایطی نباید به پوست دست زد و هر عمل بیرونی می تواند  باعث تحریک آن شود . پس به مدت چند روز حداقل فرد می بایست خود را کنترل کند و از دست زدن به پوست پرهیز کند .
در معرض قرار نگرفتن نور نیازی نیست که فرد به صوت کامل خونه نشین شود و اصلا بیرون نرود اما بهتر است تا جایی که امکان دارد کمتر در معرض نور آفتاب قرار بگیرد تا بتواند عمل ریکاوری پوست را به مرحله  کامل برساند . می بایست زیر نور آفتاب از ضد آفتاب استفاده کرد تا پوست ملتهب نشود .
 کرم های درمانی پوست استفاده نشود  توصیه می شود تا آنجایی که امکان دارد فرد از کرم های درمانی استفاده نکند . پوست در حالت تمیز راحت تر می تواند ریکاوری شود . البته احتمال دارد ترکیباتی که کرم را تشکیل داده است باعث شود پوست دیرتر ترمیم شود .
 خنک نگه داشتن پوستپس از میکرودرم فرد به اندازه ناچیزی احساس سوزش و گرما در صورت خود می کند و این امری کاملا طبیعی است . صورت را باید با آب سرد و به صورت آرام شستشو داد و حتی می توان از تکه های یخ برای خک شدن پوست استفاده کرد . سوزش به تدریج قطع می شود.
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *