لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.
جوانسازی پوست با لیزر

جوانسازی پوست با لیزر

جوانسازی پوست با لیزر یک روش جدید مراقبت از پوست است که برای بهبود بافت و ظاهر پوست انجام می شود. این روش به ویژه برای کاهش ظاهر آکنه، اسکار، چین و چروک عمیق و سایر نقایص ناخواسته پوست مفید است.

همه ی افراد به صورت عادی و طبیعی خواهان زیبایی هستند، بدون هیچگونه شکی  یکی از موارد اثر گذار در اعتماد به نفس درونی افراد رضایت داشتن از ظاهر و زیبایی می باشد. با همراه بودن خواهان زیبایی بروز پیری یک امری طبیعی می باشد. پیری اثرات خود را در زیبایی ظاهری بسیار نشان می دهد و پوست به دلایل زیادی به تغییرات بسیاری دچار می شود چین و چروک صورت، افتادگی و آویزان بودن پوست،خط اخم، خط خنده و… جز تاثیراتی هستند که از پیری نشات می گیرند اما این آثار نمی توانند به صورت همیشگی همراه فرد باشد و برای وی مسئله ای نگران کننده می باشد. جوانسازی پوست با لیزر یکی از راه های دستیابی به پوستی زیبا می باشد.

به جز پیری امکان دارد برخی از افراد به سوختگی دچار شده باشند و یا جای جوش و زخم و آکنه باعث شود فرد زیبایی خود را از دست دهد . به هر حال در عصر امروز به راحتی می توان زیبایی را به فرد برگرداند و مسئله ای نیست که دیگر نگران کننده باشد. با در نظر گرفتن متقاضیان زیبایی و جوانسازی پوست راه های مختلفی برای جوانسازی پوست از تزریق انواع ژل و بوتاکس تا لیزر درمانی وجود دارد. در بین تمامی افراد راه های بسیاری برای زیبایی و جوانساری پوست وجود داردکه یکی از آن ها جوانسازی پوست با لیزر می باشد. لیزر درمانی برای جوانسازی با از بین بردن چین و چروک صورت و صاف و کشیده کردن صورت و از بین بردن جای جوش و لک و سوختگی  می تواند باعث زیبایی  شود.

این درمان روی نواحی صورت موثرتر است و روشی عالی برای ایجاد پوست سفت‌تر و صاف‌تر است. نحوه کار آن، این است که سلول های آسیب دیده پوست را لایه به لایه از بین می برد. هنگامی که پوست آسیب دیده برداشته می شود، سلول های پوستی جدیدتر و سالم تری در جای خود تشکیل می شوند.

چه کسانی مناسب انجام جوانسازی پوست با لیزر هستند؟

جوانسازی پوست با لیزر برای کسانی مناسب است که درمان های دیگر برای اسکار آکنه، رنگ ناهموار پوست یا خطوط ریز آن ها موفقیت آمیز نبوده است.

در نهایت، قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا لیزر درمانی برای شما مناسب است، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

چه زمانی باید جوانسازی پوست با لیزر انجام شود؟

پوست لیزر شده می تواند تا یک سال پس از درمان نسبت به قرار گرفتن در معرض نور خورشید حساس باشد. به همین دلیل، توصیه می‌شود که جوانسازی پوست با لیزر در پاییز یا زمستان که روز کوتاه‌تر است و بیشتر زمان در داخل خانه سپری می‌شود، انجام شود.

مهم نیست چه فصلی از سال بیمار این عمل را انجام می دهد، استفاده روزانه از ضد آفتاب مهم است. استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر پس از درمان نه تنها به شما امکان می دهد بهترین نتایج خود را حفظ کنید، بلکه از شما در برابر نور آفتاب محافظت می کند و از پیری زودرس جلوگیری می کند.

انواع لیزر برای جوانسازی پوست

دو گروه اصلی لیزر وجود دارد: لیزرهای فرسایشی و لیزرهای غیر سایشی.

  • فرسایشی

در این روش، متخصص پوست اپیدرم (سطح بالایی) و بخشی از درم (لایه دوم پوست) را با گرم کردن آب درون پوست جدا می‌کند. این باعث تبخیر سلول های پوست می شود و معمولاً یک هفته طول می کشد تا بهبود یابد.

  • غیر فرسایشی

در این روش از لیزر بدون زخم برای تحریک رشد کلاژن استفاده می شود. اینها معمولاً کمتر تهاجمی هستند و به زمان بهبودی کمتری نیاز دارند. 

پوست تیره همیشه بازدارنده ای برای درمان لایه برداری با لیزر نیست:

معمولاً برای افرادی که دارای رنگدانه های روشن پوست هستند، لایه برداری با لیزر به عنوان یک روش سالم در نظر گرفته می شود. اگرچه روش‌های غیر سایشی مانند Fraxel و ResurFx می‌توانند به طور موقت باعث تیره شدن پوست شوند، این اثر معمولاً دائمی نیست. خطر تغییر رنگ طولانی مدت برای پوست های تیره بیشتر است. بنابراین باید نزد بهترین متخصص پوست در تهران این روش را انجام دهید. 

کاربردهای روش جوان سازی پوست با لیزر

  • از بین بردن خط های ظریف و چین و چروک صورت، جوان سازی و زیبائی اطراف چشم، زیر چشم، پیشانی و دهان.
  • از بین بردن اثرات به جا مانده از جوش، آکنه و یا آبله مرغان.
  • جوان سازی دست، پوست پیر و یا پوستی که به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب دچار آسیب شده است.
  • جهت درمان لکه های کبدی.
  • بهتر شدن رنگ چهره برای کسانی که رنگ پوست آن ها زرد و خاکستری شده است.
  • از بین بردن خال هایی که به صورت مادر زادی به وجود آمده اند.
  • از بین بردن غدد چربی بزرگ شده که بر روی بینی به وجود آمده است.
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *