لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.
تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

فهرست محتوا

امکان دارد فرد از بدو تولد لب هایی باریک و یا نامتقارن داشته باشد و  پس از گذشت چند سال و با افزایش سن متوجه شود که حجم و برجستگی لب ها کمتر شده است . روش های گوناگونی برای رفع این مشکل و برجسته کردن لب ها و اصلاح ظاهر لب وجود دارد . امروزه تزریق ژل لب در بین افراد بسیار شایع است که از آن برای برجسته کردن لب ها استفاده می شود . در این مقاله از سایت دکتر مریم حبیبی زاده به موضوع تزریق ژل لب می پردازیم:

تزریق ژل لب
تزریق ژل لب

برجسته کردن لب ها به روش های ذیل امکان پذیر است

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از روش های جوانسازی و رفع چروک صورت می باشد . در روش تزریق ژل لب به وسیله سرنگ مواد پر کننده بخصوصی به لب تزریق می شود . ژل های تزریقی گوناگونی به منظور تزریق ژل به صورت وجود دارند که به صورت موقتی و دائمی می توانند استفاده شود . بهترین و موثرترین روش در برجسته کردن لب ها استفاده از ژل طبیعی  می باشد .

تزریق چربی

می توان از یک قسمت دیگر بدن همچون شکم چربی های اضافه را برداشت و بعد از این چربی در لب تزریق کرد . این روش باعث می شود لب ها برجسته شود و برای بیمارانی که تمایلی به یک ماده خارجی ندارند که وارد بدن خود کنند یک روش بسیار موفقیت آمیز می باشد .

کاشت پروتز لب

در این روش پروتزهای سیلیکونی در لب بالا و پایین قرار می گیرد و باعث برجسته شدن و بزرگ شدن لب ها می شوند و به صورت دائمی و همیشگی فرم لب ها را تغییر می دهد .


همانطور که قبلا گفتیم، تزریق ژل لب یک روش زیبایی است که حجم لب ها را افزایش می دهد. تعدادی از پرکننده های مختلف پوستی وجود دارد که به لب ها و اطراف دهان تزریق می شود، اما به نظر می رسد که محبوب ترین آن ها شامل موادی به نام اسید هیالورونیک است که یک ماده طبیعی در بدن می باشد. روش های دیگر برای حجم دادن به لب ها می تواند تزریق چربی و ایمپلنت باشد که بسیار رایج نیستند.

اسید هیالورونیک چیست؟


اسید هیالورنیک در بدن انسان یافت می شود و برای اضافه کردن حجم، تغییر شکل و ساختار لب ها مورد استفاده قرار می گیرد. نتایج آن معمولا حدود ۴ تا ۶ ماه ماندگاری دارد و بعد از این دوره به طور دلخواه می توان تزریق بیشتر انجام داد. انواع مختلفی از اسید هیالورونیک مورد استفاده قرار می گیرد از جمله Juvederm، Restylane و Hylaform.

نکته: فیلر تنها از اسید هیالورونیک تشکیل نشده است، بلکه اسیدهیالورونیک همراه با موادی که باعث بهم پیوستگی شده و ایجاد گرانولهای هیالورونیکی میکند که بسته به محل تزریق این گرانول ها ابعاد مختلفی دارند. گرانولهای کوچک برای محل های نازک مثل زیر چشم و گرانولهای بزرگ برای ایجاد حجم در محلهایی مثل لب یا گونه.


چرا افراد به افزایش حجم لب نیاز دارند؟


دلیل اصلی برای اینکه چرا افراد به افزایش حجم لب نیاز دارند، بهبود ظاهر لب هایشان است. با گذشت زمان، لب ها حجم و شکل و ساختار خود را از دست می دهند- مسأله ای که باعث می شود افراد اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. زمانی که ما دهه ی دوم زندگی خود را پشت سر می گذاریم، لب ها شروع به نازک شدن می کنند و چین و چروک اطراف دهان بیشتر از قبل جلب توجه می کند. بنابراین، تزریق ژل لب یک روش آسان برای بازگرداندن حجم طبیعی لب های شما می باشد.

مزایای تزریق ژل لب  

  • کبودی بسیار کمی رخ می دهد .
  • حجم لب را می توان به راحتی کنترل کرد .
  • ماندگاری و دوام بالای آن
  • اگر در حرکت لب ها مشکلی به وجود آید به راحتی می توان آن را برطرف کرد .

توصیه هایی در رابطه با تزریق ژل لب

  • پیش از هرگونه تزریقی می بایست لب معاینه شود تا اگر اختلالی وجود دارد بررسی شود .
  • فرم لب باید به اندازه اولیه لب طبیعی و عادی باشد .
  • تزریق دو سمت لب باید با در نظر گرفتن قسمت مرکزی لب ها انجام شود .
  • براساس قانون زیبایی لب بالا باید ۲۰ درصد کوچک تر و عقب تر از لب پایین باشد .

 

 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *