لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.

بهترین دکتر پوست برای برداشتن خال صورت

فهرست محتوا

اکثر خال هایی که روی پوست و صورت هستند، هیچگونه تهدیدی برای انسان ندارد و مشکلی را ایجاد نمی کند. اما خال ها می توانند یک ناراحتی بزرگ و مشکل را در زیبایی ایجاد کنند. درمان و از بین بردن خال از روی صورت نباید در خانه و توسط افراد غیر حرفه ای انجام گیرد و تنها باید از امن ترین ومطمئن ترین روش برای حذف خال از روی صورت استفاده کرده و باید سراغ دکترخوب برای برداشتن خال صورت بروید.

خال چیست؟

خال نقطه ی رنگی روی پوست است که ناشی از غلظت بالای سلول های تولید کننده رنگدانه ملانوسیتی شده است. همانطور که گفته می شود، بیشتر خال ها عارضه ای ندارند، اما برخی ازخال ها ناشی از عفونت، قارچ، ویروس و یا سرطان هستند و زمانی که فرد برای برداشتن خال به سراغ دکتر پوست می رود، سریعا خال را شناسایی و آنالیز کرده و باتوجه به نوع پوست و خال بهترین روش را برای برداشت خال ارائه خواهد داد. گاهی خال ها دچار خونریزی می شوند که با مشاهده ی آن باید خیلی سریع به دکتر مراجعه شود.

انواع خال

برای برداشتن خال ها بهتر است اول انواع آن ها را بشناسیم و سپس با توجه به نوع آن اقدام به برداشتن آن کنیم:

خال های مادرزادی خال هایی هستند که در زمان تولد روی بدن وجود دارند و به آن ها نشان گفته می شود. این خال ها معمولا روی بدن دو درصد از نوزادان وجود دارد و دارای رنگ ها و شکل های متفاوتی می باشد. در صورتی که خال روی بدن یا صورت فرزند شما باعث ایجاد ظاهر بد شده است یا موجب پایین آمدن اعتماد بنفس شود می توانید برای برداشتن خال وی در سن ۱۲ سالگی اقدام نمایید. ممکن است این خال ها با رشد کودک رشد کنند و باعث ظاهر بدی شوند بنابراین باید از سنین کم مورد بررسی دکتر پوست قرار گیرند.

خال های آتیپیکال خال هایی هستند که معمولا روی گردن یا بالا تنه وجود دارند و درصد کمی از افراد به این خال ها دچار می شوند. خال های آتیپیکال اگر خوش خیم باشند ممکن است علائم مشابه سرطان پوست داشته باشند به همین دلیل معمولا پیشنهاد می شود که خال ها همواره مورد معاینه باشند. این نوع از خال ها ظاهر بدی دارند اما نیاز به نگرانی نیست زیرا تنها یک ده هزارم خال ها سرطانی می شوند.

خال های معمولی خال هایی هستند که به طور عادی روی بدن و پوست ایجاد می شوند و معمولا در میان افراد بور با پوست سفید بیشتر دیده می شوند. این خال ها معمولا ظاهری گرد، مسطح یا گوشتی دارند که به مرور زمان تغییر نمی کنند. روی خال ها ممکن است چند تار مو نیز رشد کند. رنگ خال ها با توجه به رنگ پوست افراد با یکدیگر متفاوت می باشد. اگر این خال ها روی پوست شما زیاد است و هر روز به آن اضافه می شود بهتر ات با پزشک مشورت کنید.

این خال ها خال هایی هستند که به طور نا منظم رو پوست ایجاد می شوند و دارای رنگ های متفاوتی می باشند. هنگامی که فرد این خال ها را لمس می کند با خال های معمولی بافت متفتوتی دارند و اندازه آن ها بزرکگ و نزدیک ۶ میلی متر است. خال های غیر معمولی معمولا به علت قرار گیری فرد زیر نور خورشید ایجاد می شوند.

روش های برداشتن خال

روش های برداشتن خال با توجه به انواع خال و اندازه آن با یکدیگر متفاوت می باشند، این روش ها عبارتند از:

روش کرایوراپی و یا سرما درمانی خال

در روش کرایوتراپی، با استفاده از نیتروژن مایع به طور مستقیم ناحیه ی خال، سرد شده و سلول های آن از بین خواهند رفت و پس از گذشت زمان، التهاب و جای خال به طور کلی محو خواهند شد.

برداشتن خال با برش جراحی و تراشیدن

یکی از راه هایی برای حذف خال ارائه می شود، تراشیدن آن توسط متخصص پوست از روی صورت است.

زمانی که خال برجسته است و روی پوست قرار دارد ، ناحیه ی مورد نظر پوست بی حس شده و سپس برش انجام خواهد شد.

این جراحی، از نوع جراحی های مشکل نبوده و به سرعت بهبودی حاصل می شود.

سوزاندن خال با لیزر

از روش های پرکاربرد و مدرنی است که بدون احساس دردی خال از روی پوست برداشته می شود. با استفاده از لیزر، متخصص پوست خال را می سوزاند.

با استفاده از لیزر، خال مورد هدف قرار گرفته و سلول های آن را متلاشی می کند و در نهایت خال از بین خواهد رفت. معمولا از لیزر برای خال های عمیق استفاده نخواهد شد. در این روش رنگدانه های خال توسط لیزر سوزانده خواهند شد.

برای برداشتن خال چه کار کنیم؟

زمانی که تصمیم به برداشتن خال گرفتید، نکته مهم آن است که به دنبال بهترین دکتر برای برداشتن خال باشید و این کار را در مکانی مجهز و بهداشتی انجام دهید تا بدون هر گونه عارضه و دردی خال به صورت کامل برداشته شود.

ویژگی های دکترخوب برای برداشتن خال صورت

برای این که به بهترین دکتر پوست و مو برای برداشتن خال مراجعه کنید لازم است ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهید تا از انتخاب دکتر مناسب اطمینان حاصل کنید. ویژگی های یک دکتر خوب عبارتند از:

داشتن نمونه کار

برای این که دکتر خوب برای برداشتن خال انتخاب کنید، نمونه کار های پزشک می تواند یک منبع خوب برای شما به حساب آید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود نرم افزار های جدید راحت تر می توانید به نمونه کار های پزشک دست یابید. برای مثال امروزه اینستاگرام یک فضای مفید برای بررسی نمونه کار های پزشکی بخصوص در حوزه پوست و زیبایی است. گاهی حتی در این صفحات نمونه رضایت بیماران بعد از چند ماه وجود دارد که از این طریق می توانید نتیجه و تغییرات آن را در دراز مدت مشاهده نمایید.

استفاده از ابزار ها و تکنولوژی روز

یکی از موارد پر اهمیت برای ما برای انجام جراحی های زیبایی و یا برداشتن خال استفاده از دستگاه های جدید است. دستگاه هایی که امروزه برای برداشتن در بازار وجود دارند لیزر هایی هستند که با تاثیر فوق الهاده خود بدون خونریزی این کار را انجام می دهند. در مطب دکتر مریم حبیبی زاده براشتن خال ها با توجه به نوع خال به بهترین روش و با به روز ترین دستگاه ها و ابزار آلات انجام می گردد.

داشتن تحصیلات مربوطه و گذراندن دوره های آموزشی

امروزه در بسیاری از سالن های زیبایی شاهد تزریق بوتاکس، تزریق ژل لب یا برداشتن خال هستیم. در این مراکز درمان های زیبایی توسط افراد غیر متخصص انجام می شود که عواقب بدی برای بیماران به همراه خواهد داشت. بنابراین باید به پزشک مراجعه شود و پزشک مربوطه دارای تجربه ی کافی و علم به روز در این زمینه باشد.

رعایت اصول بهداشتی

یکی از موارد دیگری که از اهمیت بالایی برخوردار است رعایت اصول بهداشتی برای جلوگیری از عفونت می باشد. همچنین باید مطبی که برای انجام کار های زیبایی به آن مراجعه می کنیم تمیز بوده و دارای پرسنل مرتب همراه با رفتار و اخلاق شایسته باشد.

نتیجه گیری

برای این که برای برداشتن خال اقدام کنید در مرحله اول باید تحقیقات لازم را برای پیدا کردن بهترین دکتر برداشتن خال انجام دهید. برداشتن خال یک جراحی ساده است که می تواند دارای نتیجه نا موفق باشد و دوباره بازگردد و همه ی نتایج بستگی به پوست شما و انتخاب دکتر دارد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *