لوگو دکتر مریم حبیبی زاده
Search
Close this search box.
بهترین-دکتر-درمان-ریزش-مو-در-تهران

بهترین دکتر برای ریزش مو در تهران

به طور کلی ریزش مو در مردان بیشتر از زنان اتفاق می افتد، اما کاهش و ریزش مو در زنان رایج است و حتی ممکن است دلایل ریزش مو در زنان، ساده باشد و موقت باشد. راه های درمانی زیادی امروزه برای ریزش مو موجود است که بستگی به علت بروز آن دارد و ابتدا باید مشکلات برطرف شود و سپس درمان آغاز گردد. در ادامه مطلب علل مهم ریزش مو و همچنین راه های درمانی برای آن بیان خواهد شد.

دلیل ریزش مو چیست؟

ریزش مو در افراد مختلف دارای دلایل متعددی می باشد که با پیدا کردن این دلایل می توان راحت تر به درمان ریزش مو رسیدگی کرد. برخی از دلایلی که در بسیاری از افراد مشاهده شده است عبارتند از:

 • استرس و نگرانی: مواردی ممکن است باعث بروز نگرانی و ریزش مو به صورت موقت شود از جمله: جراحی، تصادفات، بیماری شدید، نگرانی حاصل از یک حادثه تلخ و…. مو یک زندگی برنامه ریزی شده دارد، مرحله رشد مو، مرحله استراحت مو و در نهایت مرحله ریزش مو را شامل می شود. زمانی که یک دوره استرس زا را در زندگی تجربه کنید، چرخه مو تحت فشار قرار گرفته و منجربه تحریک و ریزش مو خواهد شد.
 • بارداری: ریزش مو در دوران بارداری، در طول بارداری و حتی پس از تولد کودک، ممکن است ادامه یابد و می توان ریزش مو در این دوران را با انجام راه های درمانی، پیشگیری کرد و تحت نظر بهترین دکتر پوست، توصیه های لازم را انجام داد. ریزش مو در دوران بارداری می تواند مربوط به تغذیه، تغییرات هورمونی و دلایل دیگر باشد. پزشک مربوطه با تشخیص و سپس برگزیدن بهترین راه حل می تواند به درمان این ریزش مو بپردازد.
 • مصرف بیش از اندازه ویتامین A: افرادی که بیش از اندازه ویتامین A مصرف می کنند و یا مصرف برخی از دارو ها، ممکن است باعث متوقف شدن رشد طبیعی مو گردد.
 • کمبود پروتئین: اگر مقدار پروتئین لازم در رژیم غذایی نباشد، بدن کمبود پروتئین را با کم کردن رشد مو، جبران خواهد کرد و تغریبا دو تا سه ماه بعد از کمبود پروتئین، ریزش مو شروع خواهد شد. پروتئین در چه منابعی وجود دارد: ماهی، گوشت و تخم مرغ از جمله منابع سرشار از پروتئین هستند.
 • وراثت : شاید درخانواده فردی باشد که به صورت ژنتیکی رشد مو های کمی داشته و یا دچار ریزش مو باشد و این مسئله را ممکن است افراد دیگر خانواده به ارث برده باشند.
 • هورمون های زنانه: تغییرات هورمونی در خانم ها از عوامل مهم ریزش مو است.تغییر در تعادل هورمونی، یائسگی و.. ریزش مو، تشدید میابد.
 • کم خونی : کم خونی و کمبود آهن در خانم ها می تواند از علل ریزش مو باشد. از علائم کم خونی نیز، خستگی، سردرد،سرگیجه، دست و پاهای سرد و..  است. باید درست به موقع برای رفع این مشکل به پزشک مراجعه کنیم زیرا این ریزش مو می تواند بسیار شدید باشد ولی با خوردن تنها یک قرص رفع شود.
 • کم کاری تیروئید: غده تیروئید، غده ی کوچکی است که هورمون هایی تولید می کند که برای سوخت و ساز بدن و رشد و توسعه حیاتی بدن مهم است و اگر هورمون های کافی تولید نشود، منجربه ریزش مو خواهد شد. به همین دلیل معمولا هنگامی که به پزشک برای ریزش مو مراجعه می کنید انواع آزمایشات هورمونی و چکاپ را درخواست می کند تا علت آن را پیدا کرده و سپس درمان را آغاز کند.

کمبود ویتامین B ،کاهش شدید وزن و عوامل بسیاری می تواند منجربه ریزش مو می شود که در مقالات آینده به آن ها خواهیم پرداخت.

درمان ریزش مو

 • لیزر تراپی : یک روش درمانی مناسب برای درمان ریزش مو در زنان و مردان است. در لیزر تراپی اشعه به زیر پوست وارد شده و سلول های مو این انرژی را جذب می کنند. این انرژی باعث افزایش جریان خون و متابولیسم می شود. لیزر تراپی می تواند سبب تقویت مو و بازگشت مو های ریخته شده شود.
 • PRP : پلاسمای حاوی پلاکت (PRP)روشی است که در آن برای بهبود ریزش مو از خون بدن خود فرد استفاده خواهد شد و به نواحی مورد نظر تزریق می شود. پی آر پی به دلیل اینکه حاوی پلاکت های بسیار زیاد است می تواند روی فولیکول مو تاثیر گذاشته و سبب رویش مجدد مو شود. این روش معمولا مشکل ریزش مو را رفع می کند مگر آن که فرد مشکلاتی داشته باشد که گسترش دهنده ی ریزش مو شود.
 • دارو درمانی برای ریزش مو: دارو های زیادی برای این مشکل وجود دارند که با توجه به نظر پزشک قابل مصرف می باشند. برخی از این دارو ها عبارتند از ماینوکسیدیل، فیناستراید، کتوکونازول و ….
 • رژیم غذایی مناسب برای درمان ریزش مو: رژیم غذایی یک اصل بسیار مهم و تاثیرگذار در این راستا است. معمولا کسانی که رژیم لاغری دارند در اثر نخوردن برخی مواد غذایی و ویتامین ها ممکن است دچار ریزش مو شدید شوند. البته معمولا این اتفاق در افرادی می افتد که به طور خود مختار رژیم های غیر اصولی می گیرند.
 • جراحی پیوند مو: کاشت مو یک روش موثر و دائمی برای رفع مشکل طاسی است. این روش تهاجمی بوده و نتیجه ی صد در صد مثبت می دهد. تنها مشکل این روش این است که کمی دردناک بوده و لازم است فرد تا چند روز مراقبت های لازم را انجام دهد.

معیارهای انتخاب بهترین دکتر:

پزشکان متخصص پوست و مو نیز همانند سایر پزشکان در زمینه تخصص، تحصیلات، کارآموزی، دوره های تخصصی گذرانده و جهت گیری پژوهش با هم متفاوت هستند. خصوصیات دیگری که بهترین دکتر را از سایر پزشکان متمایز می کند نکات اخلاقی و چگونگی برخورد و رفتار با بیمار است.

بسیاری از بیماران به دلیل شتاب زدگی دکتر و عدم تشخیص مناسب دچار عوارض درمان شده اند. لذا شما لایق بهترین پزشک می باشد به شرطی که در انتخاب پزشکتان دقت کنید و نکاتی را رعایت فرمایید. در ادامه برخی از این نکات به شما معرفی خواهند شد.

 • نحوه برخورد پزشک با سایر بیماران چگونه است؟

شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی و یا سایت تحقیات خود را شروع کنید و در مورد نحوه برخورد پزشک با بیماران و تجربیات سایر افراد در مورد نکات اخلاقی پزشک اطلاعات جمع آوری کنید. همچنین می توانید به مطب مراجعه کنید و از نزدیک با مراجعه کنندگان صحبت کنید. اخلاق پزشک و داشتن روحیه خوب و حس مسئولیت در قبال بیماران از نکاتی است که می تواند پزشک را از دیگر پزشکان متمایز کند. امروزه شبکه های اجتماعی یک درگاه مناسب برای پی بردن به نوع رفتار پزشکان در مطب است. در شبکه های اجتماعی پزشکان بیماران به صورت واقع بینانه نظر شخصی خود را در ارتباط با پزشک بیان می کنند و با مطالعه نظرات دیگران می توانیم به نحوه برخورد وی پی ببریم.

 • از پزشک درباره دوره کارآموزی و تخصص های گذرانده شده او بپرسید.

شما حق دارید بدانید که دکترتان در زمینه بیماری شما تخصص دارد یا خیر. باید بدانید که دوره های تخصصی را گذرانده و یا تجربه درمان دارد یا خیر. پزشکی از نظر اخلاقی تایید شده است که به سوالات شما احترام بگذارد و این حق را به شما بدهد که پاسخ سوالات فوق را بدانید. همچنین امروزه با مراجعه به سایت پزشکان می توانید در قسمت درباره ی دکتر وارد شده و یک بیوگرافی کوچک از دکتر را بخوانید. این بیوگرافی معمولا در ارتباط با تمامی افتخارات و دوره های گذرانده شده توسط پزشک به شما اطلاعاتی خواهد داد.

 • در مورد انتظاراتتان از پوست خود با پزشک صحبت کنید.

خیلی خوب است که شما بتوانید با پزشکتان ارتباط برقرار کنید و سوالاتتان را مطرح کنید. در مقابل پزشکی که با صبر و حوصله به سوالاتتان پاسخ می دهد حتما در زمینه درمان شما نیز صبور و بادقت است. البته مراقب باشید سوالاتتان تکراری و زیاد نباشد. امروزه بسیاری از پزشکان در پاسخ به سوالات بیماران پس از بررسی های لازم و پاسخ دهی مناسب آن ها را به خواندن مقاله هایی در سایت خود تشویق می کنند. این مقالات علمی بوده و هر آن چه بیمار لازم دارد را در اختیار وی می گذارند.

 • دقت و تمرکز پزشک

پزشکی را انتخاب کنید که در زمینه کار خود متمرکز باشد و با ظرافت عمل کند. برخی از پزشکان با چند سوال کوتاه فورأ تجویز دارو می کنند و به دنبال درمان های سریع و موقتی هستند. پزشکی برای درمان شما مناسب است که با انجام آزمایش و پرسش و پاسخ جامع یک روند درمان برای بیمار خود در پیش گیرد.

 • پزشک باید سوالاتی از شما بپرسید و برای شما وقت بگذارد.

یک پزشک خوب باید درباره سابقه بیماری شما وقت بگذارد و از شما سوالاتی را بپرسد. شما هم بهتر است با دقت به سوالات پاسخ دهید.

 • داشتن گواهی دوره دستیاری تخصصی

هر پزشکی پس از گذراندن دوره پزشکی در دانشگاه باید ۳ سال به عنوان دستیار دوره بگذراند. شما باید به دوره های دستیاری تخصصی پزشکتان نیز توجه کنید.

 • توجه به گذراندن دوره فلوشیپ پزشک

هرپزشکی میتواند بگوید تخصص دارد اما شما باید دقت داشته باشید که پزشکتان دوره های فلوشیپ را گذرانده باشد.

 • گواهی و دانشنامه

مشاهده گواهی یا دانشنامه تخصصی درمان هایی که با جراحی انجام می شوند.

 • تخصص پزشک در روش های درمانی

شما باید به دنبال این باشید که پزشکتان در کدام یک از روش های درمانی تخصص دارد و حتما برای انجام هر کاری به متخصص در آن حوزه مراجعه کنید. این موضوع از اهمیت بسیار بالایی در گرفتن نتیجه مثبت درمانی برخوردار است.

 • مسیرهای دستیابی به پزشک

امروزه با توجه به حجم ترافیک و نبودن جای پارک در اکثر نقاط شهر قرار داشتن مطب پزشک در موقعیت مکانی است مناسب می تواند یک مزیت ارزنده به شمار آید.

پیامد های عدم انتخاب پزشک ماهر

 • تشخیص غلط بیماری
 • درمان غیر موثر
 • درمان مضر برای سلامتی بیمار
 • عود کردن بیماری

چگونه بهترین پزشک رفع ریزش مو را پیدا کنیم؟

 • از طریق سایت:

یکی از راه های امروزی برای تحقیق درباره ی پزشکان مراجعه به سایت و اینستاگرام آن هاست. همچنین بسیاری از بیماران می توانند با جستجو در گوگل حول موضوع خود به پزشکان متفاوتی دسترسی پیدا کنند. در این مرحله می توانند با خواندن بیوگرافی پزشکان و کار هایی که انجام می دهند پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنند. همچنین بررسی نظرات بیماران در صفحات پزشک می تواند بسیار کار آمد باشد.

 • پرسش از افراد مختلف:

اگر یکی از افراد خانواده یا دوستان شما به پزشک مراجعه کرده باشد می توانید با او مشورت کنید و از طریق نوع رضایتمندی فرد تصمیم برای مراجعه به پزشک بگیرید.

 • تحقیق در شبکه های اجتماعی:

امروزه یکی از راه های دریافت اطلاعات درباره نحوه عملکرد پزشک صفحه اینستاگرام وی است. در این صفحه شما می توانید با بیماران پزشک ارتباط برقرار کرده و بسیاری از سوالات خود را از آن ها بپرسید. دیگر مزیت اینستاگرام وجود نمونه کار های پزشک در صفحه ی وی است که با مشاهده ی این نمونه کار ها می توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

 • داشتن مشاوره آنلاین:

امروزه با در نظر گرفتن حجم کاری افراد و درگیری آن ها و همچنین ترافیک زیاد در سطح شهر پزشکی که دارای مشاوره آنلاین باشد دارای یک مزیت بسیار مهم است. زیرا شما برای حل بسیاری از مشکلات خود نیازی به مراجعه به پزشک نداشته و می توانید بدون مراجعه حضوری هم مشکل خود را حل کنید و تنها زمانی که نیاز بود به مطب مراجعه کنید.

سخن آخر؛

زمانی که دچار ریزش مو هستید و از آن رنج می برید، بدون مراجعه به پزشک راه های درمانی را در خانه انجام ندهید و حتما به بهترین دکتر درمان ریزش مو در تهران مراجعه کنید تا به بهترین نتایج دست پیدا کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *