از بین بردن جای زخم

زمانی که پوست در حال بهبود بعد از آسیب هایی مانند تصادف، جراحی، سوختگی، آکنه است انواع جای زخم در هر قسمتی از بدن که لایه های گوناگون پوست صدمه دیده باشند رخ می دهند. جای زخم بعد از تشکیل بر روی پوست به صورت همیشه باقی می ماند ولی می توان به وسیله عمل جراحی می توان به از بین بردن جای زخم اقدام کرد.

از-بین-بردن-جای-زخم

اسکارهای گوناگون به روش های درمان گوناگونی احتیاج دارند . بعضی از این اسکارهای شایع به شرح ذیل می باشند
جای سوختگی : پوست بعد از بهبودی و درمان سوختگی حاد که موجب از بین رفتن قسمت عظیمی از آن شده باشد چروکیده می شوند . با بهبودی پوست ، تاندون ها و عضلات امکان دارد موجب بسته شدن پوست شود .
آثار زخم جوش خورده : دقیقا زمانی که پوست ترمیم می شود کلاژن بیشتر از حد خود تولید می کند این اسکارها اصولا بزرگ می شوند و حالت برجستگی به خود می گیرند .
جای زخم هیپرتروفیک : به غیر از محل زخم رشد نمی کند و برجسته نمی شوند اما به علت بافت کلفت و بالا آمدن آن ها می توانند ظاهر بدی از خود نشان دهند و نیز حرکات عضلات و تاندون ها را محدود کند .

درمان

در عصر امروز انواع گوناگون لیزرهای به روز برای درمان جای زخم و بخیه وجود دارد نوع لیزر درمانی که برای فرد استفاده می شود بسته به نوع جای زخم دارد . لیزر درمانی یک روش آرام و فاقد خطر می باشد که موجب ترمیم پوست از بین رفته پوست های صدمه دیده می باشد .

لیزر

در این روش از بین بردن جای زخم لیزر تا لایه های میانی پوست می رسد و موجب می شود پوست جوان و نرم شود . در این روش متخصص پوست لیزر را در قسمت های انتخابی حرکت می دهد و موجب از بین رفتن سلول های صدمه دیده می شود . با هر باری که این دستگاه روی زخم گذاشته می شود سلول های بیشتری از بین می رود .

لیزر فراکشنال

لیزر فراکشنال روشی است که به صورت دقیقی برای برطرف کردن جای زخم و جوش عمل می کند که از پرتوهای بسیار کوچک که در عمق پوست وارد می شود بهره می گیرد . سوراخ هایی که آسیب دیده اند و باقی مانده اند و به وسیله پوست سالم احاطه می شوند این سوراخ به صورت همزمان با تحریک شدن لایه های درونی پوست برای تولید کلاژن به از بین رفتن سول های تخریب شده پوست کمک می کند . پوست سالم این سوراخ های صدمه دیده را به وسیله لیزر رفع می کند و موجب به وجود آمدن سلول های پوست جدید می شود .

لیزر بدون لایه برداری پوست

این روش موجب می شود تولید کلاژن بیشتر شود و سلول های پوستی جدید به وجود آیند . یکی از مزیت های این روش زمان آن می باشد که بین 15 تا 30 دقیقه است .

لایه برداری

لایه برداری روش مناسبی برای از بین بردن جای زخم و بخیه می باشد . این روش برای برطرف شدن اسکار مناسب است .

میکرودرم

روشی است که می تواند جای سوختگی را برطرف کند و یا زخم هایی که بر اثر تصادف و جراحی به وجود آمده اند را رفع کنند .

تزریق ژل

در آن اصولا یک اسید غیر طبیعی را برای از بین بردن جای زخم و بخیه های گود شده به زیر پوست تزریق می شود .

سایر خدمات

جوانسازی پوست

هایفوتراپی

لیزر موهای زائد

راه های ارتباطی دکتر مریم حبیبی زاده

88775549 – 88776292
پیج اینستاگرام

 

 

 

دکتر حبیبی زاده

16 سال فعالیت در زمینه پوست، مو و زیبایی برخی از خدمات: تزريق فيلر - بوتاكس - مزوتراپي ليزرموهاي زايد با دستگاه الكساندرايت برطرف كردن جاي جوش و لك صورت با ليزر برداشت انواع خال و ميخچه وزگيل جراحي هاي سرپايي ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button