درمان اسکار پوست

درمان اسکار پوست

اسکار به محل جوش خوردن زخم ها که در اثر اتفاق های مختلف مثل جراحی و بیماری ها ایجاد می‌ شوند، گفته می ‌شود.

درمان اسکار پوست

درمان اسکار پوست

روش های شایع درمان اسکار پوست عبارتند از

 • • روش درم ابریژن: درم ابریژن یا همان تراشیدن پوست یک روش جوانسازی و زیبایی به شمار می رود. در این روش از یک نوع سمباده برای تراشیدن پوست صورت استفاده می شود. در انجام درم ابریژن از یک بی حسی موضعی مثل لیدوکائین استفاده می شود. در حقیقت این روش یک روش قدیمی و سنتی به شمار می رود که پس تراشیدن سطح پوست با تزریق کورتون از ایجاد مجدد بافت آسیب دیده جلوگیری خواهد شد.
  • استفاده از لیزر: در این روش از اشعه های لیزر استفاده می شود که با تابیده شدن پرتوهای لیزر به قسمت های درگیر شده، آسیب های پوستی از یک لایه از پوست رفع خواهد شد. در این روش سعی می شود که جای اسکار پوستی برداشته شده و هیچ تغییری در رنگ پوست و یا سایر عوارض پوستی ایجاد نشود. نوع لیزر درمانی با توجه به نوع اسکار و محل آسیب دیدگی پوست انتخاب می شود. که در اینجا انواع مختلف آن را بررسی می نماییم:
  روش لیزر فرکشنال: این روش یک روش جوانسازی پوست به شمار می رود. در فرکشنال نور لیزر، سوراخ هایی با قطر و عمق مشخص در لایه های مختلف پوست بوجود آورده و پرتوهای لیزر وارد بافت اسکار شده و کلاژن سازی جدید را تحریک می کند. تحریک کلاژن باعث شفاف سازی و جوانسازی پوست می شود.
  استفاده از لیزر Co2: با استفاده از این لیزر می توان بافت اضافی را نیز از بین برد، پس از این روش کورتون تزریق می شود که از ایجاد بافت آسیب دیده مجدد جلوگیری شود
 •  استفاده از لیزر PDL : در این روش با استفاده از لیزر PDL سعی می شود که مویرگ های صورت خشکیده شوند. خشکیده شدن عروق صورت باعث کاهش تغذیه به بافت اسکار خواهد شد. در نتیجه با کاهش تغذیه به بافت اسکار، پوست مسطح تر و صاف تر به نظر خواهد رسید و جای اسکار به تدریج از بین خواهد رفت.
  • روش تزریق کورتون: تزریق موضعی کورتون یکی از روش های مناسب درمان اسکار پوست است. این روش باعث مسطح تر شدن سطح پوست اسکار می شود.
  • استفاده از کرم ها: استفاده از برخی کرم ها و لایه بردارهای پوست می توانند باعث کاهش جای اسکار پوست شوند. همچنین استفاده از پماد های مخصوص در مراحل اولیه ایجاد اسکار می تواند باعث کاهش جای اسکار شود.

سایر خدمات

جوانسازی پوست

هایفوتراپی

لیزر موهای زائد

راه های ارتباطی دکتر مریم حبیبی زاده

88775549 – 88776292
پیج اینستاگرام

drhabibi

پاسخ

15 − سه =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button