جوانسازی پوست با مزوتراپی

جوانسازی پوست با مزوتراپی

از ابتدایی پیدایش زندگی تمایل به زیبایی و جذاب بودن از مهمترین دغدغه های ذهن بشر بوده است. پیری و بروز چین و چروک از عواملی است که با افزایش سن اتفاق می افتد و موجب آزار و نگرانی افراد می شود. از این رو بسیاری از افراد تمایل دارند بدون هیچ گونه برش و جراحی زیبایی و جوانی را به پوست خود ببخشند و به دنبال روشی غیر جراحی و غیر تهاجمی هستند.

جالب است بدانید، یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست که بدون هیچ گونه برش و جراحی انجام می شود، مزوتراپی می باشد. با پیشرفت علم و تکنولوژی طی سالیان اخیر جهت درمان بیماری های بیماری های پوستی، جوانسازی و لاغری در تمام دنیا از مزوتراپی استفاده می کنند.

جوانسازی پوست با مزوتراپی

جوانسازی پوست با مزوتراپی

مزوتراپی یکی از روش های جوانسازی پوست به شمار می آید، که کارایی بسیاری دارد. در حقیقت مزوتراپی علاوه بر جوانسازی می تواند موجب از بین رفتن لک های صورت، بستن شدن حفرات پوست می شود.

طی انجام مزوتراپی موادی به زیر پوست تزریق می شود که این مواد متشکل از مواد معدنی، هیالورونیک اسید، ویتامین ها، هورمون ها، آنتی بیوتیک ها، عناصر فعال بیولوژیک و … می باشد. این موارد به لایه درم پوست توسط سوزن های بسیار باریک تزریق می شود.

مکانسیم اثر مزوتراپی

مزوتراپی یک روشی است که از طریق آن می توان موادی به پوست تزریق نمود، جالب است بدانید در این روش بسته به موادی که مورد استفاده قرار می گیرد، مکانیسم اثر آن متفاوت می باشد. مزوتراپی به صورت تزریقات کوچک و با فاصله زمانی کم به زیر پوست انجام می شود.

گاهی اوقات مواد مزوتراپی همراه با میکرونیدلینگ استفاده می شود و گاهی هم به صورت مستقیم به زیر پوست تزریق می شود. اثرات مزوتراپی در حقیقت قابل توجه است و بسیاری از افراد از آن رضایت دارند.

مراقبت های قبل از انجام مزوتراپی

قبل از اقدام به انجام مزوتراپی می توانید با دکتر پوست خود جلسه ی مشاوره انجام دهید و انتظارات خود را بیان کنید. زمانی که قصد دارید مزوتراپی انجام دهید نیاز نیست تا آمادگی خاصی را داشته باشید. اما با این حال می بایست برای رسیدن به نتیجه مطلوب و پیشگیری از برخی مشکلات به رعایت موارد ذیل بپردازید.

در زمان انجام مزوتراپی پوست بایستی تمیز بوده و از هیچ گونه مواد آرایشی استفاده نکرده باشید.

روز انجام مزوتراپی سونا و سولاریوم ممنوع می باشد، زیرا انجام این گونه فعالیت ها می تواند موجب بسته شدن روزنه های پوستی و حساس شدن پوست شود.

استفاده از کرم بی حسی کننده موضعی قبل از تزریق به منظور از بین رفتن درد احتمالی ناشی از تزریق ضروری می باشد.

تعداد جلسات انجام مزوتراپی

تعداد جلسات مزوتراپی بسته به نوع درمان متفاوت می باشد، همچنین مدت زمان استفاده از این روش جوانسازی بسته به نوع موادی که تزریق می شود، متفاوت خواهد بود و معمولا بین سه هفته تا یک ماه طی چهار تا شش جلسه می بایست تزریق شود.

در صورتی که مزوتراپی همراه با ژل انجام شود، به طور معمول این روش جوانسازی پوست طی تعداد جلسات کمتری انجام می شود و علاوه بر جوانسازی موجب حجم دهی نیز خواهد شد.

مزوتراپی جهت درمان چه مشکلاتی انجام می شود؟

مزوتراپی یکی از بهترین روش ها به منظور درمان مشکلات پوستی است که در ادامه به شرح موارد استفاده از این روش می پردازیم، با ما همراه باشید:

دکتر مریم حبیبی زاده دکتر پوست و مو، پس از بررسی شرایط پوست بیمار و نوع عارضه به درمان مشکلات پوستی افراد می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 88775549 – 88776292 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر مریم حبیبی زاده راجعه کنید .

عوارض مزوتراپی

مزوتراپی یکی از بهترین روش ها برای درمان بیماری های پوستی است که در کمترین زمان ممکن بدون هیچ گونه عارضه ای انجام می گردد.

به دلیل آنکه در این روش جوانسازی پوست از مواد معدنی استفاده می شود، لذا این روش بدون عارضه خواهد بود، اما عوارض جانبی در این روش همانند هر روش دیگر وجود دارد، که این عوارض جانبی و موقتی خواهد بود و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود. عوارض جانبی و احتمالی مزوتراپی عبارت است از: تورم، قرمزی و کبودی نیز می باشد.

دوره نقاهت و بهبودی پس از مزوتراپی

مزوتراپی روشی است که بدون نقاهت بوده و فرد پس از انجام آن می تواند به فعالیت های روزمره خود برسد و آن ها را انجام دهد. اما بایستی پس از تزریق مواد مزوتراپی از هیچ گونه مواد آرایشی بر روی پوست استفاده نشود تا پوست کمی استراحت نمایید.

به دلیل آنکه پس از مزوتراپی ممکن است برخی اوقات کمی پوست قرمز و متورم شود می توانید در صورت تمایل روز خود را در منزل سپری کرده و استراحت نمایید.

هزینه جوانسازی پوست با مزوتراپی

هزینه جوانسازی پوست با مزوتراپی بسته به برخی از عوامل متفاوت می باشد. عواملی همچون تعداد جلسات درمان، ناحیه مورد نظر و نوع مواد به کار رفته معین می شود، لذا قبل از معاینه و بررسی های لازم نمی توان به هیچ عنوان هزینه ی دقیقی را مشخص نمود. به همین منظور برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه جوانسازی پوست با مزوتراپی بهتر است به یک دکتر پوست مجرب مراجعه نمایید.

نتایج جوانسازی پوست با مزوتراپی

مزوتراپی همان طور که ذکر شد از بهترین روش های درمانی و زیبایی است که نتایج آن در کوتاه ترین زمان ممکن قابل مشاهده خواهد بود، اما جالب است بدانید که نتیجه حاصل از این روش بسته به وضعیت فرد و نوع درمان متفاوت می باشد.

در صورتی که می خواهید نتیجه بدست آمده ماندگار باشد و بهتر است درمان را تکرار نمایید و تمامی جلسات درمان را انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین دکتر پوست در تهران مراجعه نمایید .

drhabibi

پاسخ

دوازده − 8 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button